Завантаження новин...

Житомирські лісівники порахували сіянці

Понад півроку тому в лісових розсадниках та теплицях дежлісгоспів кипіла робота: усі поспішали вчасно посіяти.
Впродовж усього літа від посівів, без перебільшень, не відходили: поливали, підживлювали, притіняли, просапували, проріджували. Настав час провести облік, щоб точно знати, скільки і яких сінців мають, аби успішно провести весняну лісокультурну кампанію.
Іншими словами,  лісівники провели інвентаризацію наявного садивного матеріалу окремо за кожною породою, з урахуванням виду та віку.
Створені з цією метою в кожному лісгоспі комісії впродовж місяця інспектували посіви в розсадниках та теплицях підприємств і визначали, чи відповідають сіянці державним стандартам: до уваги береться довжина кореневої системи, товщина кореневої шийки, висота надземної частини, а також наявність верхівкової бруньки. Ті ж сіянці, що не пройшли «відбір» - вибраковуються.
Левову частку площ теплиць та розсадників займає сосна – цієї породи виростили  понад 32 мільйони штук. Ще в теплицях та розсадниках чекають весни майже 5,5  мільйона сіянців дуба, півмільйона ялини,  113 тисяч модрини, 149 тисяч ясена. 
Крім цього, в лісгоспах виростили горіх, липу, клен, горобину. Із кущів найбільш поширені шипшина, калина, ліщина, вишня китайська тощо.
Саджанці всіх лісових та декоративних порід – а їх понад 100 видів, лісгоспи мають можливість  реалізовувати і населенню.
Нагадаємо, цієї весни держлісгоспи області облаштували додаткові лісові розсадники, щоб мати достатньо садивного матеріалу для заліснення ділянок, постраждалих від пожеж.
Пресслужба Житомирського ОУЛМГ