Завантаження новин...

Житомирські лісівники готові до посадки лісу

Житомирські лісівники готові до весняної посадки лісу та виростили достатню кількість садивного матеріалу.  Цьогоріч у Житомирському лісгоспі планують провести лісовідновлювальні роботи на площі 230 га, із них 150 га посадкою лісових культур та 80 га методом природного поновлення. На всіх ділянках після рубок щороку в обов’язковому порядку висаджуються молоді ліси.

Ведення лісового господарства в лісгоспі зорієнтовано на вирощування сосни та дуба, для яких сприятливі умови місцезростання у лісових масивах підприємства. Тож, найбільше буде висаджено сосни звичайної – 102 га, дуба звичайного – 38 га, окрім того висаджуватимуть березу повислу – 7 га та ялину європейську – 3 га. Також, на площах, де дуб звичайний є головною та супутньою породою буде проведено посадка лісу шляхом шпигування жолудем. З інтродуцентів продовжуємо вводити модрину європейську та плануємо й надалі збільшувати об’єми вирощування садивного матеріалу вищезгаданого інтродуценту.

Ліси створюватимуть з власноруч вирощеного посадкового та зібраного посівного матеріалу. Для забезпечення лісорозсадників насіннєвим матеріалом ще взимку всі лісництва проводять заготівлю шишок хвойних порід та переробляємо на власній шишкосушарні. Наразі вже перероблено близько чотирьох тон шишок та маємо 40 кг насіння хвойних порід.

На Базовому лісорозсаднику проводять необхідну підготовку лісового насіння до висіву, забезпечують площі посівного та шкільного відділення необхідною кількістю органічних та мінеральних добрив. Також, проводяться роботи по виготовленню торф’яних таблеток власного виробництва для вирощування сіянців хвойних порід із закритою кореневою системою. Минулого року такого садивного матеріалу вирощено 463 тис. шт. З кожним роком об’єми посадкового матеріалу із закритою кореневою системою збільшуємо, адже лісовідновлювальні роботи такими сіянцями можемо проводити протягом всього вегетаційного періоду.