Завантаження новин...

Зберігаючи першоцвіт – ми врятуємо наш світ

Разом із весняною природою у цей час прокидаються від зимової сплячки весняні вісники – це «першоцвіти». У них є страшний ворог – людина!
Вони у великій кількості збирають і збувають дикі червонокнижні квіти тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля. Не забувайте, що кожен хто продає, хто купує, та, навіть хто приймає ці квіти в дарунок – долучається до злочину проти природи, як і ті, хто байдуже і мовчки за цим спостерігає.
Весняні квіти є досить уразливими. За короткий термін вони мають встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин. І, якщо ми перериваємо розвиток рослини, на другий рік можемо не знайти її там, де зірвали. Кожна зірвана стеблина з трьома першоцвітами несе за собою знищення 45 – 60 насінин. Поступово лісові галявини втрачають велику кількість цих чудових безцінних дарунків природи. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини. 
За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією квітів. 
Лісівники ДП «Народицький СЛГ» застерігають не зривати та не купляти першоцвіти, навіть якщо Вам хочеться зробити подарунок близькій людині. Пам’ятайте давнє українське прислів’я: « Хто дарує підсніжник, той не кохає, бо кохання буде таким скороминучим як життя підсніжника у неволі».
Віримо, що нам під силу зупинити знищення природи і зберегти ніжний подих весни, аби і інші нащадки мали можливість милуватися цією красою та передати з покоління в покоління отримане у спадок