Завантаження новин...

Збережемо ялинки від самовільних рубань

Із наближенням нового 2020 року кожна родина  має бажання встановити живу ялинку у своєму будинку. Тому, починаючи з третьої декади грудня 2019р зростає ймовірність самовільних рубок шпилькових насаджень, внаслідок чого завдаються значні збитки лісовому господарству та навколишньому природному середовищу.
Осіб, які займаються такими діями, чекає матеріальна та адміністративна відповідальність, а саме:
-у лісах експлуатаційного значення за одне, самовільно зрубане дерево шпилькових насаджень діаметром 10см, порушник несе матеріальну відповідальність у сумі  498,48 грн.  та адміністративну - в розмірі від 510 до 1020 грн.  (Кодекс про адміністративне правопорушення ст..65). 
Новорічні ялинки можна придбати в лісництвах лісгоспу за ціною згідно прейскуранта:  
при висоті до 1м – 40грн, 1,1-1,5м - 50грн, 1,6-2м - 60грн,2,1-2,5м - 70грн,2,6-3м - 120грн. Такі ялинки заготовлюються спеціально на відведених для цього площах в лісництвах.
У лісгоспі розроблений комплексний план спільних заходів з охорони шпилькових насаджень, який передбачає рейдові перевірки на дорогах, ринках та інших місцях щодо виявлення фактів незаконних порубок дерев та притягнення винних осіб до матеріальної та адміністративної  відповідальності.
Законно придбані ялинки повинні бути обов’язково промарковані самоклеєними етикетками із штрих-кодом.
Лісгосп на сьогодні має можливість заготовити новорічні ялинки  в необхідній кількості та забезпечити їх доставку до замовника.
Отож, давайте зустрінемо Новий 2020 рік та Різдвяні свята у веселому, доброму настрої, не завдаючи шкоди ні природі, ні сімейному бюджету.