Завантаження новин...

Застереження! Пожежонебезпечний період в лісових масивах

Коростенський МРВ Управління ДСНС України у Житомирській області та Державне підприємство «Коростенське лісомисливське господарство»  закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час пожежонебезпечного періоду!
На більшості території країни температурні показники вже досягли позначки у 30 градусів, і найближчими днями в Україні переважатиме по справжньому літня та посушлива погода.       Тож, ховаючись від спеки, громадяни активно вирушать відпочивати на природу. Проте, варто пам'ятати, що влітку достатньо навіть одного непогашеного сірника, залишеного без нагляду багаття або плями від автомобільного мастила для того, щоб спровокувати масштабну пожежу на відкритій території. За статистикою, саме людська діяльність є основною причиною виникнення пожеж у природних екосистемах.
  Цього року вже зафіксовано негативну статистику щодо збільшення пожеж на відкритих територіях.      Так, порівняно з минулими роками аналіз виникнення пожеж у 2017 році свідчить про  збільшення їх кількості майже у 3 рази, а площі пройденої вогнем -у 2,4 рази. 
   Також, сьогодні не менш гострою є проблема виникнення загорянь на сміттєзвалищах, адже саме ці пожежі викликають суспільний резонанс та несуть загрозу життєдіяльності населення і значно погіршують екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння.
    Крім того, у літні місяці виникає чимало загорянь на торфовищах, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані.
    Зважаючи на те, що пожежонебезпечний перебуває у активній фазі і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, Коростенський міськрайонний відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області та Державне підприємство «Коростенське лісомисливське господарство» звертаються до громадян з проханням дотримуватись «Правил пожежної безпеки в лісах України», не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
розводити багаття у лісі та лісопосадках;
заїзджати автомобілем до лісу;
палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
створювати смітники та спалювати відходи;
спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101» та (04142)-4-40-54.
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
 
 
Провідний інспектор Коростенського МРВ                               
Управління ДСНС України  у Житомирській області               
капітан служби цивільного захисту                                             
Волощук А.І.    
Головний лісничий Державного підпиємства
 «Коростенське лісомисивське господарство»
Зарицький А.М.