Завантаження новин...

Запобігти лісовим пожежам

 У зв′ язку із високими температурами та відсутністю опадів , пожежна небезпека в лісах сягає 4 та 5 класу.
     Головним своїм завданням сьогодні  лісівники Державного підпиємства «Коростенське лісомисливське господарство» вбачають в профілактиці  та запобіганні виникненню лісових пожеж, своєчасному виявленні  їх на початковій стадії та , при необхідності,  вжиття оперативних заходів для їх гасіння.
    І на це коштів на підприємстві не шкодують.
    Так, в поточному році повністю оновлені  телевізійні системи спостереження  за лісами у чотирьох лісництвах. Інформація  із ТСС даних лісництв передається на центральний пункт спостереження у Ушомирському лісництві, де біля моніторів постійно знаходяться  навчені спостерігачі. Телевізійними камерами  повністю перекриваються території лісництв. Наведенням камер із двух лісництв на виявлене на моніторі місце загоряння, методом засічок точно можна визначити на карті  місце пожежі.
      Додатково із контори лісгоспу  конторолюється робота  всіх телевізійних систем спостереження по лісництвах.
      Зараз ведуться роботи по встановленню  пожежної вежі  з ТСС в останньому, найбільшому по площі і найбільш розкиданому Бехівському лісництву.  Інформація з цього лісництва також буде передаватись на центральний пункт.
     Окрім п′яти пожежних автомобілів лісгоспу, в цьому році додатково придбаний пожежний автомобіль на базі автомобіля КАМАЗ. Це потужна, ефективна техніка для гасіння пожеж. Ємність цистерни з водою складає біля 6 тон.Водії пройшли навчання, тренування і зараз автомобіль знаходиться в повній бойовій готовності на чергуванні  на лісопожежній станції.
      Активно використовуємо квадрокоптери, придбані в минулому році.Їх на підприємстві два.
      Також для протипожежних робіт придбаний в поточному році новий трактор  МТЗ-1025.2.
      Закуплене  грунтообробне обладнання, а саме – три плуги ПЛ-75-15 та два дискових культиватори КЛД-1,8.
      Проведене протипожежне облаштування території. Так, станом на 01.06.2018року влаштовано 198 км протипожежних мінералізованих смуг, проведено догляд за мінсмугами в обсязіі 282км.
     Проводиться широка розяснювальна робота  через ЗМІ та безпосередньо шляхом бесід з населенням,з розповсюдженням  листівок  на протипожежну тематику.
       Встановлені біг-борди та аншлаги, перекриті позапланові в′їзди в ліси.
       Одним словом, лісівники прикладають всіх зусиль для збереження лісових насаджень  від пожеж.