Завантаження новин...

«Закликаємо людей повсякчас бути максимально обачними в лісі»

                Варто сказати, що аби вберегти зелене багатство рідного Полісся, в ДП «Словечанський лісгосп» використовують всі наявні методи  і заходи в роботі. Найперше, що тут зробили  напередодні пожеженебезпечного періоду, майже на всіх дорогах на в’їзді до лісу встановили попереджувальні і застерігаючи знаки (на знімках вгорі). На них найчастіше звертають увагу ті, хто прямує до лісу з якихось причин.

                - А ще державна лісова охорона нашого підприємства, яка налічує понад 110 чоловік, - додає інженер охорони та захисту лісу Василь Свинчук, - постійно зустрічається з школярами і жителями населених пунктів, які примикають до лісових угідь ДП, знову і знову розповідають їм про правила протипожежної безпеки у весняно-літній період у лісі, закликають усіх неухильно дотримуватися їх.

                Постійно напоготові, як мовиться і вся наявна техніка та засоби пожежогасіння в лісгоспі (на знімках внизу). А арсенал цей, варто сказати досить солідний. Адже тут лише торік на протипожежні заходи було витрачено понад 3,1 млн. гривень. . Ось і останнім часом  лісгоспом  закуплено два трактори МТЗ – 82 та один Т-150К з плугом. До речі їх можна використовувати як для трелювання деревини з лісосік, підготовки ґрунту для садіння сіянців, так і в боротьбі з лісовими пожежами.

                Як результат лісівник мають нині для гасіння лісових пожеж 7 спеціальних автомашин та 11 мотопомп, два пожежні модулі, майже півтори сотні оприскувачів і до 40 вогнегасників.

                Всіма цими засобами для пожежогасіння вправно управляють водії Віктор Лелет і Вячеслав Левицький, механізатори Віктор Вазур, Володимир Довбаш і Григорій Лукашевич.

                За будь-якої засухи, техніку для гасіння вогню тут можна буде і заправити водою, адже лісівники  облаштували в різних місцях близько 20 спеціальних водойм.

                А днями, як нам стало відомо, з ініціативи директора ДП, депутата обласної ради О.Д. Павлущенка позитивно вирішується питання  виділення коштів ще й на поліпшення гідрологічного стану водойм на територіях Нововелідницької, Слобідської і Можарівської сільських рад.

                На заваді будь-якому полум’ю стануть і 1755 км доглянутих та більш як 140 км новооблаштованих мінералізованих смуг, які густо помережили лісові угіддя Словечанського лісгоспу.

                - Та особлива гордість підприємства – новісінький квадрокоптер  (на знімку вгорі праворуч) - посміхаючись додає директор Олександр Павлущенко. - Безпілотний літальний апарат українського виробництва придбали торік. Обійшовся він підприємству майже у 30 тис. грн, але витрати цілком виправдані.   

               У нас є 9 пожежно – сторожових  веж, 4 з яких облаштовані камерами відеоспостереження, які визначають в якому кварталі дим. Поки доїжджають пожежні машини, починають шукати місце пожежі, витрачається багато часу. Тому ми приїжджаємо у квартал, піднімаємо квадрокоптер, який показує напрямок диму. Протягом 10-15 хвилин ми маємо можливість прибути на місце пожежі.

                 Крім того,   завдяки квадрокоптеру можна моніторити не лише пожежну ситуацію в лісах, але й виявляти браконьєрів, бурштинокопачів, незаконні рубки та осередки всихань лісу.Ми всі належним чином оцінили його роботу і вже не уявляємо діяльності ДП без нього.

                 Тому є потреба, щоб такі безпілотники були у кожному лісництві підприємства.

                Є у Словечанських лісівників і всюдихід ВПЛ-149, який нам продемонстрував його машиніст Володимир Хлуплянець (на знімку вище). Цю потужну техніку можна використовувати у важкопрохідних і заболочених лісових масивах для оборювання місць загоряння, утворення нових мінералізованих смуг тощо.

                - У лісгоспі створено і необхідний  запаспаливно-мастильних матеріалів для заправки автотракторної техніки, що буде залучатися при гасінні пожеж, - говорить насамкінець директор лісгоспу. - Однак, навіть зусилля держлісгоспів, пожежної охорони, можуть бути марними, якщо обережними не будуть самі люди. Бо біля кожного дерева, ані лісника, ані пожежника не поставиш. Тільки максимальна обережність, розпалювання вогнищ та багать у суворо відведених місцях, дотримання правил обережного поводження з вогнем в зелених масивах вбереже ліс від пожеж.Тож ми й закликаємо  людей повсякчас бути максимально обачними на природі.

                Іван ДУБНИЦЬКИЙ

                Фото автора