Завантаження новин...

За одну добу лісова охорона Житомирщини попередила 3 факти крадіжки деревини

До хитрощів вдалися «чорні» лісоруби, аби замаскувати сліди лісопорушення, яке вони скоїли в лісовому масиві Богунського лісництва державного підприємства «Житомирське лісове господарство». У неділю 12 листопада останні самовільно зрізали дуб, проте забрати деревину чомусь не змогли, отож зрізи на пеньку та колодці змастили багнюкою та притрусили листям. 
Про факт самовільної рубки державну лісову охорону сповістив небайдужий мешканець Житомира О. 
Працівники зазначеного підприємства оперативно виїхали на вказане місце та зафіксували факт лісопорушення. Розмір шкоди за незаконно зрізане дерево дуба в діаметрі 71 см становить 15,8 тис.грн.
Матеріали  направлено до правоохоронних органів.
Справжньою неприємністю обернулася спроба роздобути дармових дров для ще одного любителя легкої наживи. Мешканець с. Пилипи Чуднівського району гр. К. самовільно зрізав сосну в Пилипівському лісництві Житомирського лісгоспу.
Рейдова бригада лісництва виявила лісопорушення та за слідами  кінної підводи знайшла і лісопродукцію у подвірї вищезазначеного громадянина.
Варто зауважити, що за вказане лісопорушення  на порушника чекає стягнення у вигляді штрафу у розмірі 85 грн. та відшкодування заподіяної шкоди у сумі 2395 грн.
Отже, одне дерево обійдеться порушнику лісового законодавства в майже 2,5 тисячі гривень. За ці гроші можна було б легально придбати дров, котрих вистачило б принаймні на півзими!
На подібному лісо порушенні застала лісова охорона Бердичівського лісгоспу мешканця села Лісна Рудня Романівського району гр. Ф.  Нині він чекає розгляду справи про адмінпорушення та винесення постанови про накладання штрафу. та стягнення суми розміру заподіяної шкоди .
 
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ