Завантаження новин...

Вивчаємо ліс. Формування та оздоровлення лісів

В лісгоспах Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства виконано усі заплановані заходи догляду за лісом.
Мабуть не помилюся, коли скажу, що певна частина наших співгромадян думає, що ліси, котрі оточують нас, ростуть самі по собі. А про те, скільки праці докладають лісівники від моменту садіння дерев на лісових ділянках до того часу, коли лісові культури доростають до справжнього лісу – значна частина тих, хто ходить до лісу збирати гриби та ягоди або ж просто відпочити, навіть не здогадується.
Орієнтовно через 7-8 років після садіння лісові культури переводять у вкриті лісом землі – фактично це означає, що тепер це «дорослий» ліс. Проте і тепер він потребує постійного нагляду та дбайливих рук лісівників.
Насамперед потрібно сформувати денасадження бажаного складу та густоти, а також забезпечити домінування такої головної породи, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створеного деревостану. Відтак у насадженнях до 10-річного віку проводять освітлення – періодично вирубують дерева, збереження яких у складі насаджень є недоцільним. В державних лісогосподарських підприємствах Житомирщини такими заходами цього року охопили понад 1,6 тисяч гектарів.
Після цього проводять прочищення насаджень. Цим лісогосподарським заходом лісівнки забезпечують рівномірне розміщення дерев головної породи на усій площі, формують оптимальну структуру та склад майбутнього деревостану, регулюють кількісне співвідношення окремих порід. Прочищення  держлісгоспи області виконали цього року в насадженнях на загальній площі 2303 гектари.
Аби правильно провести відбір дерев для  освітлення і прочищення, спочатку у місцях, характерних за породним складом, запасом, кількістю дерев, середнім діаметром і висотою, закладають пробні ділянки, котрі далі служать еталоном для проведення догляду на всій площі. 
Коли ж насадження досягають 20-річного віку – настає час для проріджування. Ці рубання лісівники проводять, щоб створити умови для формування стовбура і крони кращих дерев. На цьому етапі головна увага приділяється якості і структурі деревостану, формується другий ярус у складних деревостанах, а відбір дерев проводиться на всій ділянці з урахуванням рівномірного розміщення кращих екземплярів. Заходи з прорідження в лісогосподарських підприємствах управління проведено на площі понад півтисячі гектарів.
Всі ці заходи лісівники проводять, щоб підвищити продуктивність та поліпшити якісний склад лісів.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ