Завантаження новин...

Висаджуємо ліс від насінини до сіянця....

Поки лісові площі заліснюються молодим лісом, не забувають лісівники працювати над вирощуванням посадкового матеріалу для наступних лісовідновлювальних робіт. Адже, ліс починається з насінини і цей взаємозв’язок лісівники забезпечують власною працею. Вирощування високопродуктивних деревостанів бере свій початок з якісного насіння та стандартних стійких сіянців.

 

А вирощують лісівники посадковий матеріал, плекають його своєю працею і професійним підходом в лісових розсадниках. Саме тут, в колисці лісу в щоденній турботі від лісівників розпочинають своє життя та «покрокують» в доросле життя соковиті сіянці сосни, ялини, модрина та стрункі дуби.

 

З усією відповідальністю до лісокультурного виробництва відносяться лісівники Пилипівського лісництва на чолі з лісничим Василем Грищуком. Тимчасовий лісорозсадник площею 0,5 га, де зростають сіянці основних лісоутворюючих порід сосни звичайної, дуба звичайного та ялини європейської, а також відведена площа з обробітком грунту за системою сидерального пару. Подбали і про одну з головних складових успішного вирощування садивного матеріалу – це полив. На лісорозсаднику встановлено дрібнокапельну систему зрошення, що допомагає зручно й ефективно зволожувати рослини. Доглядаючи за лісовим розсадником лісова охорона лісництва докладає максимум зусиль аби  створити належні умови зростання, щоб сіянці отримували все необхідне для вирощення якісного, високопродуктивного матеріалу.

 

Цієї весни Пилипівські лісівники удосконалили умови зростання для ялини європейської спорудивши притінююче накриття аби сіянці почувалися більш комфортно. Силами лісової охорони були проведені роботи по висіванню сосни звичайної та ялини європейської. Також, висіяно сидерати на площі, що була під паром, попередню провівши комплекс механізованих робіт по підготовці грунту (оранка, боронування, нарізання рядочків). Таким чином продовжується безперервний процес вирощування лісу: від насінини до отримання стиглого насадження.