Завантаження новин...

Весняні роботи: Ліс починається з насінини

Головним критерієм у вирощуванні високопродуктивних, біологічно стійких лісових насаджень є заготівля якісного  насіння лісових порід з високою посівною якістю. 
Де і як проростає насіння? — Насіння висіваємо в розсадники та теплиці, які є в кожному лісництві ДП «Народицький спецлісгосп». Розсадники і теплиці оснащені системою зрошення, тож сіянці вирощують у контрольованому середовищі. 
У Давидківському лісництві було облаштовано та відремонтовано дві теплиці. Насіння висівають рано навесні, щоб до зими пагін встиг одерев’яніти і зміцніть. Інакше пропаде, коли висадять, не приживеться. Вологи й тепла саджанцям тут вдосталь.  Сосна висаджується однолітками, її приживленість дуже висока. Щоб після себе залишити сильний, гарний ліс для майбутніх поколінь. 
Вже восени лісівники матимуть стандартні сіянці для весняної лісокультурної кампанії 2022 року які будуть висаджені на зрубах. Придивитися до маленьких насінинок, посіяних у весняну землю, і важко віриться,  що через десятки років з них виростуть великі й гарні дерева, які, між іншим, завдяки своїм специфічним природнім властивостям відомі на весь світ. 
Так цього року працівниками підприємства планується посіяти 0,6 га лісових  розсадників у тому числі, в умовах контрольованого середовища теплиці  на площі 0,23га де буде висіяно основні лісоутворюючі породи, а саме сосна, дуб, ялина, липа, клен та інші, що в повному обсязі забезпечить потребу лісгоспу в посадковому матеріалі.
Також хочемо нагадати, що 10 квітня відбудеться всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом» бажаючі прийняти участь в акції телефонуйте 0414021549.