Завантаження новин...

ВЧИЛИСЯ ГОСПОДАРЮВАТИ У ТХОРИНСЬКИХ ТА СИРНИЦЬКИХ ЛІСІВНИКІВ

У ДП «Словечанський лісгосп» вже доброю практикою стало те, що  дирекцією підприємства тут регулярно, на базі лісництв, проводять виїзні наради - семінари.  
- Місце проведення їх обирається не раніше як за день, - говорить директор лісгоспу Олександр Павлушенко.  – Адже учасники  наради - семінару повинні бачити реальний стан справ, а не так звану показуху.  Бо ні для кого, мабуть, не секрет, що коли про наради, семінари на всіх рівнях попереджають заздалегідь, то там в авральному порядку починають створювати красиву картинку.
Кілька тижнів тому, наприклад, таку виїзну нараду ми провели на базі Нагорянського лісництва, де ознайомилися з роботою його колективу, вирощуванням сіянців лісових культур та облаштуванням рекреаційних зон відпочинку.
На цей раз під складання іспиту підпало  Тхоринське  лісництво, яке є одним із найкращих  в лісгоспі.  Впевнено можу сказати, що лісівники мали змогу побачити, як працюють їхні колеги, які є позитивні напрацювання і як  потрібно правильно організовувати роботу.  
Після вступного слова   Олександра Павлушенка, лісничий лісництва Олексій Гриб
Коротко розповів колегам про очолюваний ним колектив, завдання на нинішній рік і їх виконання, про вирішення проблем, які ставить перед лісівниками сьогодення.
  Варто сказати, що в останні роки тут повністю відремонтовано контрору лісництва та  господарські будівлі.  При цьому широко використовувався матеріал власного виробництва лісгоспу, більшість опоряджувальних робіт здійснювалися власними силами. 
- Вважаю, що це потрібно робити, адже ефект так сказати на обличчя, адже ремонт - це в першу чергу комфортні умови для лісівників. Ну а адмінбудівля лісництва стала справжньою окрасою мальовничого Поліського села,  - додав директор лісгоспу.
  Опісля відбулися оглядини самої будівлі зсередини.
 Затим члени виїзної  наради відвідали молоді посадки сосни звичайної, де побачили, що майже всі деревця у хорошому стані, доглянуті ретельними руками лісокультурниць.   Саме на їхні плечі лягають роботи по догляду за сіянцями лісоутворюючих культур в перші роки.   
Варто сказати, що формування і поновлення лісів – це прорідження, прохідні та санітарні рубки. Ліс можна порівняти з дитиною, яку постійно треба леліяти і виховувати з пелюшок до того часу, поки вона не закінчить школу. Але навіть у дорослому віці вона лишається дитиною для своїх батьків. Процес виховання має тривати постійно. Така сама тенденція і в лісівників. Висадили якісь насадження і вони потребують догляду від першого дня аж до віку стиглості.
Опісля учасники  наради відвідали  квартал  106, де лісничий  Олексій Гриб які у свій час були заліснені  сосною звичайною після суцільної  рубки. 
Тут учасники наради разом вчилися, як найбільше отримати сортименту ділової деревини
 з кожного  зрізаного дерева, яке лісівники називають хлистом.  Адже при розкряжуванні  їх  деревину поділяють на ділову і дров'яну.
  При цьому лісничі самі брали до рук мірки, кожен з них пропонував свій варіант розкряжування того чи іншого хлиста. При цьому кожен переслідував одну мету -   отримати найбільшу кількість ділового сортименту.
- Здається все знаємо, не раз займалися цією справою, – говорять посміхаючись учасники наради, - а все рівно деякі колеги іноді пропонували  кращий варіант розкряжування, з найменшим виходом  дров'яного сортименту, з дотриманням усіх  допустимих  розмірів сортиментів по товщині і ряд додаткових вимог залежно від призначення сортиментів.  
  Тут же проводилося маркування, що передбачає сорт і діаметр лісоматеріалів, трелювання і штабелювання  їх. До речі, у Тхоринському лісництві для цього широко використовуються коні 
– Майстерність розкряжування деревини, обробка хлиста має велике значення, - наголошує Олександр Павлушенко. – Тож на початку лісозаготівлі прошу нагадувати усім: давайте один пеньок не будемо різати два рази. Краще один раз більше нагнутися, щоб зробити нижчий зріз. Це дасть змогу зекономити час, нафтопродукти, людські ресурси, відпаде потреба зайвий раз гострити ланцюг бензопили. 
Крім того, чим нижче зрізане дерево, тим якісніше є можливість підготувати ділянку під посадку лісових культур.Тоді підготовка грунту робиться прямолінійно і в стислі строки. Менше часу затрачається на посадку саджанців. У результаті вони швидше даватимуть приріст. Ось вам ще кілька складових фінансового ресурсу. Я постійно повторюю, що не треба боятися рубати. Головне лишити після себе насадження якісніші і кращі, ніж було до того. 
Обговорили під час наради  лісівники і стан охорони та захисту лісу, забезпечення виконання необхідних завдань, які вимагає пожежонебезпечний період. 
Оглянули лісівники й новенький рекреаційний пункт, який облаштували тхоринські лісівники  навесні  поточного року.  Тут для туристів та відпочиваючих встановлені бесідки,   смітники, туалети та мангал для шашликів.  Доречи на території лісового фонду лісгоспу збудовані та функціонують 34 рекреаційних місць. 
 - Cьогоднішня наша нарада була насичена, - сказав підсумовуючи її директор ДП «Словечанський лісгосп». – Сподіваюся, що всі ви багато побачили і почули повчального у плані створення  і догляду за лісовими культурами,  ведення лісових розсадників, якості проведення рубок догляду за лісом та рубок головного користування, ведення наглядної агітації, профілактичних протипожежних заходіі, дотримання правил техніки безпеки і т. д., з успіхом застосуєте все це у роботі.