Завантаження новин...

В Житомирському лісгоспі майже 100 порід розмножують зеленим живцюванням

На базовому розсаднику Житомирського лісгоспу тривають роботи з весняного живцювання декоративних дерев та кущів. Адже саме зараз – найсприятливіший період  для проведення такого способу розмноження хвойних порід та самшиту. Трохи пізніше,  в червні-липні живцюватимуть і листяні.
На вкорінення використовують приріст поточного року з маточних дерев і кущів: відрізки пагонів, що почали дерев’яніти, довжиною 5 – 7 см  висаджують у теплиці,  де створюються умови з відповідним температурним режимом та рівнем  вологості повітря.
Через рік укорінені живці висаджуються у відкритий грунт або в горщики. Щоправда, спеціалісти оглядатимуть та оцінюватимуть їх «здатність до життя» - нерідко окремі «ніжні» породи, такі як ялина канадська, залишають на дорощування ще на рік.
«Щороку  на базовому розсаднику Житомирського лісгоспу укорінюють близько 12 тисяч живців, 10 тисяч – хвойних, решта – листяні, - ділиться інженер з лісових культур підприємства Олена Воробйова. – Варто зазначити, що цей спосіб розмноження – досить клопіткий та потребує постійної уваги. Однак, за такого  методу   найкраще зберігаються всі спадкові властивості рослини. До прикладу, якщо ялину сріблясту  виростити з насіння – через деякий час вона може втратити блакитний колір хвої і буде більш схожою на звичайну ялинку. Якщо ж зростити її з пагона – вона точно буде сизою».
Із хвойних порід в лісгоспі  живцюють ялини різних форм, ялівець, кипарисовик, тис, тую західну різних форм та ін.  В період літнього живцювання – вейгелу, перстач, спіреї різних форм, гібіскус, магнолію, магонію падуболисту, бересклет, звіробій, жимолость тощо.
Наталія Горай , прес-служба Житомирського ОУЛМГ