Завантаження новин...

В Зарічанському лісгоспі попереджають : «Не паліть сухе листя та траву!»

З настанням теплої погоди люди розпочинають роботи в полів. На присадибних ділянках та городах. Традиційно, на жаль, розпочинається й масове спалювання населенням сухої трави, листя, очеретів. Саме тому щороку ми бачимо одну й ту саму картину - палають узбіччя доріг, луки та пасовища.
Від такої безпечності може виникнути пожежа. Люди зовсім не замислюються над тим, що вітер може перекинути полум’я на будь-що, чи то лісові масиви, чи скирти соломи, а іноді й господарські будівлі. 
Та лісівників найбільш турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко поширюється та стає некерованим, і тоді, багаття може з легкістю перетворитися на стихійне лихо. Також, на місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи.
Шкода від спалювання листя і сухої трави має негативні наслідки не тільки для природи, а й для здоров’я людини. На превеликій жаль, люди не надають цьому ваги. Однак, при згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Так, в тліючому без доступу кисню листі і траві виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім цього, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Отже, працівники ДП «Зарічанський лісгосп» закликають, якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя та траву – поясніть, будь ласка, чому не слід цього робити. Це призводить до руйнування екосистеми. Кожен акт підпалу – це злочин проти природи, за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність! 
Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення протиправні дії тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 170 грн. до 340 грн. і на посадових осіб від 850 грн. до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду,- тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 340 грн. до 680 грн. і на посадових осіб – від 1190 грн. до1700 грн.
Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України порушники караються штрафом від 5100грн. до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.