Завантаження новин...

В Україні незабаром будуть нові правила санітарних рубок, які унеможливлять зловживання, - Христина Юшкевич

«Суцільні санітарні рубки будуть заборонені у різних видах заповідниках, заказниках танацпарках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Заборонятиметься вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев для забезпечення представників фауни природним укриттям», - повідомила ХристинаЮшкевич.

Вона зазначила, що в інших категоріях лісів буде обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності (пошкодження насаджень пожежами, шкідниками і хворобами лісу, стихійними явищами і техногенними впливами до ступеня їх загибелі) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих вирубках.

Також буде розширено склад спеціальної комісії, що визначає доцільність призначення суцільної санітарної рубки, а саме долучатимуться представники органів місцевого самоврядування.

«Планування, обґрунтування та обсягисанрубокбудуть оприлюднюватися на сайтах лісгоспів та облуправлінь. Кожен громадянин зможе це відслідковувати», - наголосилат.в.о. Голови відомства.

Окрім того, вона повідомила, що також будуть чітко регламентовані вибіркові санітарні рубки. Зокрема, проводитиметься нумерація дерев, що підлягають вирубуванню; складатиметься нумераційна відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх у рубку; дерева з дуплами залишатимуться з метою забезпечення лісової фауни природним укриттям;зберігатимутьсяокремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об'єктів живої природи (про це буде робитися відмітка у матеріалах відводу та лісорубному квитку; на територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатиметься неліквідна деревина обсягом не менше 30 куб. м. на один гектар.

«На наступному тижні Кабмін має остаточно ухвалити зміни. Це буде перший крок. Моя мета – унеможливити зловживання насанрубкахта викорінити таке поняття як незаконна рубка. Попереду – комплексні зміни до лісового кодексу та інших нормативних актів», - підкреслила ХристинаЮшкевич.

Прес-служба Держлісагентства