Завантаження новин...

В Овруцькому спецлісгоспі провели семінар

Робота звалювальника лісу визнана однією з найнебезпечніших за ступенем виробничих ризиків та однією з найважчих за умовами праці. Відтак лісозаготівельні роботи вимагають від працівників значних фізичних зусиль та завжди існує ризик того, що вальник отримає травму.
Механізація лісосічних робіт може вирішити обидві ці проблеми.
Єдиний на Житомирщині лісозаготівельний харвестр «Амкодор», придбаний за кошти держбюджету,  працює на ліквідації наслідків лісових пожеж   в  державному підприємстві  «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство».
Отож на зміну традиційній ручній роботі прийшла сучасна потужна техніка, котра забезпечує повну механізацію лісозаготівельних робіт. Ця багатоопераційна машина виконує цілий комплекс лісосічних операцій: звалювання дерев, обрізування сучків, розкряжування та пакетування сортиментів на лісосіці, при проведені  як суцільних рубань так і при вибіркових рубаннях догляду. Харвестерна головка, що ідеально підходить для заготівлі хвойної деревини, дає можливість машині спилювати дерева діаметром до 670 мм.
Аби познайомитися, як працює ця новітня техніка, сьогодні на Житомирщину зїхалися відповідні спеціалісти державних лісосгоподарських підприємств десяти обласних управлінь лісового господарства. В ході семінару учасникам заходу продемонстрували, які операції виконує харвестер, яка потужність цього комбайна тощо.