Завантаження новин...

В Олевську мітингували лісівники

28 листопада 2017 року працівники ДП «Білокоровицький лісгосп» та ДП «Олевський лісгосп» згідно ст. 39 Конституції України провели мирне зібрання біля Олевської районної адміністрації щодо захисту прав працівників лісової галузі, виключення лісогосподарських підприємств з переліку таких, що підлягають приватизації, скасування рішення щодо передачі їх у концесію, зняття з розгляду питання щодо створення єдиного лісогосподарського підприємства та ліквідації діючих підприємств галузі. Всього було присутніх під час мітингу 243 чоловіки з двох лісгоспів району.
Під час зібрання виступив голова профкому ДП «Білокоровицький лісгосп» Конончук М.М., який наголосив на основних проблемних питаннях галузі та зачитав Резолюцію «Щодо позиції профспілки у зв’язку із схваленням Кабінетом Міністрів України Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», якою вимагають:
 1. Відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».
 2. Взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою. 
3. Беззаперечної відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі.
 4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію. 
5. Звернутися до політичних партій, фракції яких є в парламенті, партій які сформували коаліцію, депутатів мажоритарних округів з вимогою зареєструвати поправку до бюджету наступного змісту: - відновити фінансування бюджетної програми 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік в сумі не менше 730 млн.грн., що складає 30% від потреби; - при формуванні бюджету на 2018 р. передбачити фінансування по коду програми 2805020 «Дослідження, прикладні розробки та підготовка наукових кадрів у сфері лісового господарства в обсязі 25 млн.грн; - довести до відома трудових колективів інформацію про відмову підтримки даної пропозиції, при внесенні поправки та голосуванні бюджету в другому читанні, конкретними партіями та депутатами. 
6. Прискорити внесення змін до відповідних законодавчих актів, з метою фінансового врегулювання діяльності галузі та створення Лісового фінансового фонду. 
7. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з під координації Міністра аграрної політики та продовольства України. 
8. При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агентство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.
 9. Термінове внести зміни до Санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів. 
10. Ввести єдиний електронний облік для всіх постійних лісокористувачів. 
11. Врегулювати питання методичного забезпечення виконання вимог законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», які стосуються лісового господарства, і мінімізацію негативних наслідків їх реалізації для лісової галузі. 
12. Звернутися до Міністерства аграрної політики та продовольства України з вимогою терміново внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту «Про порядок реалізації деревини» підтриманого Громадською Радою Державного Агентства лісових ресурсів України від 11 березня 2017 року. 
13. Звернутися до КМУ з проханням терміново переглянути Закон України « Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні. 
14. Звернутись до КМУ з пропозицією про прискорення призначення нового керівника Державного агентства лісових ресурсів
У відповідь на звернення виступили народний депутат Верховної Ради України Арешонков В.Ю. та представники місцевої влади, а саме: голова Олевської районної ради Троц В.М., заступник голови Олевської районної ради Ковальчук О.С., голова Олевської об’єднаної  територіальної громади Омельчук О.В.. голова Олевської районної адміністрації Лазаренко Д.О., які підтримали працівників лісових господарств і пообіцяли посприяти у вирішенні даного питання.