Завантаження новин...

В обєктиві – лосі та кабани

Майже сотню фотопасток встановили цієї весни лісівники в лісах Житомирщини.
За допомогою цих пристроїв лісова охорона відстежуватиме лісопорушників, відтак сподівається, що принаймні смітників у зелених насадженнях стане менше. Адже за засмічення лісу відходами  громадянам загрожують штрафи від 425 до 1700 гривень.
Пастки мають як режим фото, так і відео та  можуть працювати автономно достатньо тривалий час. Їх технічні характеристики дозволяють зробити фото такої якості, за якої можна розпізнати  особи тих, хто потрапляє в поле їх видимості, а також реєстраційні номери автомобілів.
На разі героями фото- та відеозйомок стають мешканці лісу. Майже повсюдно камери фіксують диких кіз, оленів, кабанів та лосів. З окремих фото видно, що тварин ці пристрої не лякають – отож в фотоархіві лісівники тепер мають портрет лося крупним планом.
Завдяки такій інформації єгерські служби підприємств можуть орієнтовно підрахувати, скільки та яких саме тварин приходить до підгодівельного майданчика,  а відтак і  планувати викладання харчів.
Лісівники планують фото та відеоматеріали накопичувати – їх перегляд буде цікавим для дітей, особливо тих, хто вивчає лісові дисципліни в шкільних лісництвах.