Завантаження новин...

В ногу з часом


Своїм досвідом з впровадження електронного обліку деревини, який передбачає поштучне маркування, ведення електронного обігу круглих лісоматеріалів, що надходять з лісосік у місця їх складування, зберігання, переробки та відвантаження кінцевому споживачу, вони ділилися із колегами-лісівниками із сусідніх областей нашої держави, які зїхалися 11 грудня на семінар-нараду до Ємільчинського лісгоспу.
В заході взяли участь перший заступник голови Держлісагентства України Ярослав Макарчук та перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Микола Олещенко.
Ємільчинський лісгосп став пілотним підприємством з впровадження електронного обліку деревини, тому вже має певні напрацювання те результати роботи.
За словами керівника підприємства Олега Дідуса, в лісгоспі вже провели укрупнення лісових обходів та оптимізували чисельність працівників. Значно скоротився час на завантаження автомобілів на лісосіках та час на оформлення супровідних документів на перевезення лісопродукції на склади, а також доставку лісопродукції в двір споживача, що в свою чергу дає також економію.
За підрахунками спеціалістів Ємільчинського лісгоспу, економія коштів від впровадження електронного обліку деревини становить в рік близько 3 млн. грн. Така економія дозволить вивільнені кошти вкладати у підвищення заробітної плати, у оновлення автомобільного парку, в будівництво лісових доріг, а також у модернізацію всього виробництва лісогосподарського комплексу.
«Чи не найважливішим в цьому контексті є те, - додав начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Ткачук, - що введення електронної системи обліку деревини унеможливлює незаконні вирубки та продаж деревини, добутої незаконним шляхом. Разом з тим підвищиться ефективність роботи рейдових бригад в частині визначення законності походження деревини, завдяки маркуванню деревини електронними бирками.»

«Звичайно, впровадження такого інноваційного проекту потребує, як значних коштів, так і відповідного інформаційного та методичного забезпечення, навчання працівників лісової охорони та бухгалтерів лісгоспу. Але це - вимога часу, ми маємо йти вперед. А вкладені кошти обов’язково окупляться, і виграють від цього всі: і підприємства, і лісова галузь в цілому, і держава,» - підсумував Ярослав Макарчук.