Завантаження новин...

В наступному році на Житомирщині реалізовуватиметься міжнародний природоохоронний проект

Наприкінці жовтня  в Гомелі відбулось перше засідання Білорусько-Української  Комісії  з координації питань охорони і стійкого використання транскордонних природоохоронних територій. 
В заході взяли участь директори більшості  прилеглих до білоруського кордону заповідників України, серед них і директор Поліського природного заповідника Сергій Жила.  Найгостріша дискусія точилася навколо питань, що стосувалися проблеми потепління, зниження рівня ґрунтових вод , пожеж в екосистемах тощо.
Кілька років тому на території  Поліського заповідника в лісі створили експериментальну ділянку  протипожежного бар’єру шириною близько  50 м шляхом весняного пропалювання лісової підстилки та надґрунтового покриву.  Від часу створення  бар’єру вже пройшло три роки і на ділянці відсутні будь-які ознаки всихання деревостану. Варто зазначити,  що проведення цільових пропалювань в природних екосистемах  є доволі поширеним заходом з підтримки природного середовища та профілактичним протипожежним  заходом в США і в інших країнах.  Поліський природний заповідник пропонуватиме білоруським колегам  для відновлення  природної рослинності  боліт  та як профілактичний протипожежний захід зимові пропалювання боліт.
В ході засідання предметно  обговорилося і питання  створення спільного транскордонного біосферного резервату на базі Поліського і Рівненського заповідників та біосферного резервату Прип’ятське Полісся. З білоруської сторони такий резерват  уже створений на площі  213 тис. га.
В Гомелі було оголошено і  про те, що в 2019р. в Українському Поліссі розпочне роботу  широкомасштабний проект  Франкфуртського зоологічного  товариства, котрий  дасть змогу здійснити цілий ряд природоохоронних заходів.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ