Завантаження новин...

В лісових масивах проходили лісопатолочні обстеження

   В лісових масивах було проведено обстеження лісових насаджень щодо здійснення санітарно-оздоровчих заходів для поліпшення санітарного стану лісів з метою недопущення розмноження та поширення стовбурових шкідників і хвороб лісу. Так, згідно повідомлень про появу ознак погіршення санітарного стану лісових насаджень, складених майстрами лісу підприємства, проводяться обстеження ділянок в осередках масового розмноження шкідників та хвороб лісу.
Обстеження на підприємстві проводилось комісією за участі заступника начальника відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу ЖОУЛМГ Тетяни Захожої, представника ДСЛП «Вінницялісозахист» Сергія Болюха разом з інженером ОЗЛ Наталією Боримською, лісничими Тригірського, Станишівського та Ново-Заводського лісництв підприємства та представниками сільських та селищних рад.
   Відвод дерев в рубку проводився згідно Санітарних правил в лісах України затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 756 ( з внесеними змінами від 27 липня 1995 р. № 555).
При обстежені ділянок було встановлено, що насадження характеризуються незадовільним санітарним станом – всихання дерев проходить групами з різною інтенсивністю всихання. Причинами погіршення санітарного стану насаджень є короїд верхівковий, короїд типограф осередки яких утворилися на тлі ряду еколого-кліматичних факторів, та кореневої губки.
   За словами Сергія Болюха начальника відділу діагности ДСЛПС «Вінницялісозахист»: «Лісові насадження лісгоспу характеризуються широким характером розповсюдження та розмноження осередків короїда верхівкового. Враховуючи біологічні особливості розвитку даного облікового виду шкідника дані осередки проявлятимуть себе і в майбутньому – особливо звертаючи увагу на те, що на межі куртин всихання соснового деревостану наявні свіжі сліди життєдіяльності короїда верхівкового у вигляді так званого «гілкопаду», що має зелений колір глиці та «стрижених пагонів» шкідниками-лубоїдами».
   «Тож лісівникам слід тримати лісові насадження під постійним посиленим наглядом з метою своєчасного реагування на зміну лісопатологічної ситуації. Звертати увагу на зміну кольору забарвлення глиці вражених (заселених) дерев сосни – так за основну ознаку заселення окрім наявності стрижених гілок слід брати зміну кольору глиці від темно-зеленого до світлих відтінків зеленого, а також до бурих та рудих кольорів», – зауважив Сергій Болюх.
   На всіх місцях зрубів лісівниками будуть проведені роботи з лісовідновлення шляхом посадки мішаних лісових культур. Заліснення буде проведено в максимально стислі терміни, враховуючи тип умов місцезростання, головну лісоутворюючу породу та за технологіями, що перешкоджають розвитку патологічних процесів у лісових насаджень.
Заходи з поліпшення санітарного стану лісів, перелік заходів який планується на території того чи іншого лісництва можна знайти на сайті лісгоспу. Бажаючі можуть ознайомитись з законністю всіх видів лісогосподарських робіт.