Завантаження новин...

В лісах настає сезон тиші

Щороку з 1 квітня розпочинається «сезон тиші» – період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
Сезон тиші – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин із метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції. 
У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин: 
- пальбу,
- проведення вибухових робіт, феєрверків,
- санітарних рубок лісу,
- використання моторних маломірних суден,
- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.
За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи зобов’язані будуть сплатити штраф: громадяни від 510 до 850 гривень, а посадові особи - 850 – 1190 гривень. За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, - штраф у розмірі від 850 – 1190 гривень (стаття 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Сезон тиші триватиме до 5 червня.