Завантаження новин...

В Баранівському держлісгоспі відкрили нове адмінприміщення Адаміського лісництва

Адамівське лісництво – наймолодше в Баранівському держлісгоспі. Проте так склалося, що його адміністрація розміщувалася то в будинку-кордоні, то в маленькому приміщенні.
Кілька років тому в лісгоспі вирішили побудувати нову адміністративну будівлю лісництва. Активне будівництво  розпочалось з серпня 2020 року   Витрати на  будівництво за весь період склали 3,5 млн.грн. 
Сьогодні  це чудове приміщення для комфортної праці лісівників, нова адміністративна будівля з  службовим житлом, з облаштованим подвірям та господарськими будівлями.
Відкриття адміністративної будівлі  Адамівського лісництва співпало з проведенням наради керівників державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.
«Нині лісництво має стати головним функціоналом лісової галузі, - заначає в ході заходу начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. -  Відтак ці структурні одиниці повинні мати все для ефективної роботи – професійні кадри, розвинену інфраструктуру, сучасні засоби виробництва.
Саме тому впродовж року значні зусилля підприємства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства спрямували на те, щоб кожне із 125 лісництв мало не лише відповідну матерально-технічну базу, новий транспорт, надійний інтернет-зв'язок, дороги, а й відремонтовані будівлі, облаштовані території.
Лише в 2021 році капітальні ремонти було проведено в 53 лісництвах наших підприємств.  
Крім того, проведено утеплення фасадів, ремонт покрівель, переобладнання систем опалення, реконструкція приміщень, осучаснення санітарно-побутових приміщень тощо.
Наша мета, щоб кожне лісництво було не лише прикладом взірцевого господарювання в кожному населеному пункті, а й підрозділом, котрий виконуватиме завдання з охорони та захисту лісу, розвиватиме мисливське господарство та рекреацію.»
Символічну стрічку перерізали  голова Житомирської обласної державної адміністрації  Віталій  Бунечко ,  голова Новоград-Волинської райдержадміністрації Вячеслав Авраменко, начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор  Сахнюк. 
Варто додати, що Адамівське лісництво, котре розташоване переважно на території Довбиської територіальної  громади та частково Курненської, за 2021 рік до Довбиської територіальної громади   перерахувало   майже 6 млн. грн   від сплати податків.
Серед  особливостей Адамівського лісництва слід відмітити , що саме в цьому підрозділі підприємства започатковано вирощування  лісових культур модрини європейської. Площа  лісових культур за участю модрини на сьогодні в Адамівському лісництві  становить понад 70 га. Вже протягом 3 років  тут збирають насіння модрини  з власних  насаджень.
Крім того на території лісництва  є культури горіха чорного та  дугласії.