Завантаження новин...

Увага! Висока пожежна небезпека!

За прогнозами Укргідрометцентру в найближчий період по всій території Житомирщини  очікується надзвичайна пожежна небезпека – найвищого 5 класу. Збільшується ймовірність виникнення загорянь в природних екосистемах. Невчасне виявлення яких – може призвести до масштабних пожеж.
До пожежної ситуації відповідально поставитися має кожен із нас. Бо пожежа в лісі ¬– це біда не лише для лісівників. Це загибель рослин, комах і тварин, це страшна загроза для людських осель, що поряд із лісом. У таку погоду вогонь розповсюджується на значні площі за лічені секунди. 
Тож лісівники Житомирщини постійно проводять роз’яснювальні бесіди з населенням та вкотре звертаються до громадян: будьте відповідальними. За можливості взагалі обмежте відвідування лісу аж до настання більш сприятливих погодних умов. Або ж відпочивайте у спеціально облаштованих для цього місцях – рекреаційних пунктах.
Нагадуємо також, що впродовж пожежонебезпечного періоду категорично забороняється розводити багаття в лісі, в’їжджати на територію лісового фонду автотранспортом, палити, кидати в лісі непогашені сірники та недопалки, випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та на територіях, що прилягають до нього.
Не варто забувати, що суттєвими стали штрафи за порушення вимог пожежної безпеки та в результаті – спричинення вогню у лісі.
Тому, нещодавно, лісничий Чуднівського лісництва Шишка Євген Петрович, прийняв участь у черговій сесії   Вакуленчуківської селищної ради та доніс до усіх присутніх надзвичайно важливу інформацію про правила поведінки в лісових масивах в період пожежонебезпечного періоду.
Проте лісівники сподіваються, що стримуючим фактором все ж буде наша людяність і особиста відповідальність. За все живе, що оточує. За ліси, які по праву є нашим найбільшим багатством.
Зокрема, ДП «Зарічанський лісгосп» звертається до Вас, шановні громадяни, з проханням бути обачними під час відпочинку та  в поводженні з вогнем в лісі. Ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити ніж загасити. Цінуймо природу та дбаймо про наше спільне майбутнє! Тільки спільними зусиллями ми зможемо вберегти ліси від вогню!