Завантаження новин...

У Житомирі урочисто відкрили всеукраїнські змагання юних лісівників.

Відкриття змагань проводили на базі Житомирського національного агроекологічного університету. Перед початком гості та учасники змогли оглянути та оцінити презентаційні матеріали шкільних лісництв з усієї України. У цьогорічних змаганнях участь бере 23 команди. Загальна кількість учасників – 150 чоловік. 
У своєму вітальному слові очільник обласного управління лісового і мисливського господарства Андрій КУРІНСЬКИЙ зробив наголос на значущості діяльності шкільних лісництв, їхній виховній, екологічній, профорієнтаційній та соціальній ролі, а також додав: «Нехай не всі стануть лісівниками, але людьми виростуть достойними, закоханими у природу та її велич!»
 Всеукраїнський етап змагань  цього року проходить на базі Житомира, оскільки минулого року саме наші юні лісівники (Баранівське шкільне лісництво) вибороли перемогу у змаганнях. Призовий фонд зльоту доволі солідний. Володарі гран-прі отримають квадрокоптер. Золото, срібло та бронза – ноутбуки, мультифункціональні системи та відеопроектор відповідно. Сьогодні юні лісівнки захищають науково-дослідницькі роботи на базі минулорічного переможця у Баранівці. 
А вже завтра учасники змагань з усієї України візьмуть участь у безпрецедентній акції – закладанні Алеї єдності лісівників. 
Варто зазначити, що на території області діє 25 шкільних лісництв, лісовою наукою охоплено 574 учня.
Шкільне лісництво – це форма виховання в учнів дбайливого, екологічно і економічно обґрунтованого, соціальноактивного ставлення до природи, її вивчення і пізнання, поглиблення знань підлітків у галузі лісового господарства та екології. Щорічно у кожному шкільному лісництві займається 20-25 учнів, ще 50-70 учнів долучається до робіт по відтворенню та дослідженню лісу. 
За шкільними лісництвами закріплено понад 8 тисяч гектарів лісу. Щорічно дітки висаджують ліс на площі понад 300 гектарів.
Головне завдання шкільного лісництва –  виховати розумного, дбайливого, люблячого господаря лісу.