Завантаження новин...

У всіх лісництвах Коростенського лісгоспу розпочали проводити догляди за лісовими культурами

Догляд за лісовими культурами вимагає індивідуального підходу до кожної ділянки, поєднаного з фаховими знаннями та досвідом.
«Це лише на перший погляд здається, що посадив ліс – та й нехай собі росте, - зауважує лісничий Шершнівського лісництва Юрій Зіновчук. – Насправді ж це далеко не так . Посадити – лише маленька частинка справи, а далі біля нього ходити й ходити треба. Від травня і до осені ми проводимо догляди за лісовими культурами - з кущорізами за літо, буває, три-чотири рази обходимо ділянки, прочищаючи їх від бур’янів. Буває, що доводиться «оберігати» сосни та дубки і від швидкоростучих самосівів березини та осики.»
Загалом в Коростенському лісгоспі доглядами цього року планують охопити 800 гектарів лісових культур: 300 ручним методом та 500 – механізованим. Спосіб обиратимуть в залежності від віку насаджень та ступеню забур’яненості. Всю необхідну для цього техніку лісівники мають. 
Варто зазначити, що заходи ці є вкрай необхідними.   Адже так  створюються сприятливі умови для росту рослин: поліпшуються фізичні властивості ґрунту, усувається негативний вплив трав'яної рослинності й порослі малоцінних порід на основну породу, завдяки чому  скорочуються терміни зімкнення й переведення культур в покриту лісом площу. Перші три-п’ять років, — основні, — аби не втратити час і дати саджанцям можливість «вирватися» до сонця.