Завантаження новин...

У Радомишльському держлісгоспі мають власний спеціалізований банк

«Скарби», котрі нині зберігаються там, важко оцінити в грошовому еквіваленті, бо там – майбутнє нашого лісу.
Мова йде про спеціалізоване насіннєсховище, обладнане за усіма вимогами часу в Білківському лісництві вищеназваного лісового госпождарства.
«Банк  необхідний для зберігання насіння хвойних і листяних порід, - підкреслює  начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. – там вже обладнано дві холодильні камери, які дають змогу підтримувати оптимальну температуру для зберігання насіння. У них можна зберігати більше 1,5 тонни насіння, з якого можна виростити більше 12 млн шт. сіянців і створити більше 2,5 тис. га лісів”.
Спеціалісти лісництва добре обізнані на усіх тонкощах правильного зберігання лісового насіння: для листяних порід оптимальною є температура   -2°, -5° за Цельсієм, для хвойних  - +4°,+5°. За таких умов у перший рік зберігання насіння фактично не втрачає відсотка схожості, наступних два роки – втрата становить близько 20%. Враховуючи періоди врожайності лісових порід, довше зберігати нассіння не є доцільним.
В найближчих планах лісівників – обладнати ще й спеціалізовану лабораторію, де насіння проходитиме дослідження на схожість, наявність хвороб тощо.
Нині в сховищі зберігається 800 кг насіння сосни та ялини. Воно поміщене в  10-літрові скляні бутлі. Цікаво, що в кожному бутлі – 5 кг насіння, а це 50 тисяч сіянців, котрими можна створити 10 гектарів лісу.
Віктор Сахнюк зауважив, що це дійсно важлива і необхідна робота, яку виконують лісівники, щоб в Україні був здоровий ліс у майбутньому. Адже, як відомо, ліс починається з насінини.