Завантаження новин...

У держлісгоспах області зарплата вища від середньої по Житомирщині

Згідно з даними головного управління статистики області у червні поточного року заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Житомирщини становила 7 883 гривні. 
Середньомісячна зарплата одного штатного  працівника  у держлісгоспах сьогодні складає  9 702 гривень. Проти червня минулого року цей показник виріс більш як на 30%. 
У нашій галузевій угоді, каже головний бухгалтер обласного управління лісомисливського господарства Тетяна Цурукіна, передбачено наступну вимогу: найменший посадовий оклад штатного працівника повинен бути вищим від мінімальної заробітної плати на 10%. Чимало підприємств вже давно «підняли планку» до 20 та 40%, резюмує фінансист.
За рік більш як на 50%  виросли зарплати на підприємствах у Житомирі, Баранівці, Білокоровичах, Бердичеві, Малині  та Городниці. Лідером на сьогодні є Овруцьке спеціалізоване лісогосподарство, тамтешня середня заробітна плата складає більше 12 тисяч гривень.
Варто відзначити, що найбільшу заробітну платню отримують водії лісовозів. Ця професія  визнається ризикованою і надскладною. Професійні ризики пов’язані як з кермуванням агрегату, так і навантаженням деревини. 
Водієві лісовоза доводиться взаємодіяти з надпотужної машиною, адже під її капотом криється до 600 кінських сил, та й вантаж він возить чималий – окремі машини здатні перевозити більше 40 тонн деревини.