Завантаження новин...

Турбота лісівників не тільки ліс...

На органи місцевого самоврядування, як відомо, покладено надзвичайно важливу місію – втілювати в життя громадські ініціативи, захищати інтереси простих людей.
Від належної і дієвої роботи представників цих органів багато в чому залежить подальша
розбудова нашої держави. Значна роль у цьому процесі належить депутатам Житомирської обласної ради, адже саме вони представляють там інтереси всієї територіальної громади Овруччини.
Про свою роботу, напередодні Дня місцевого самоврядування, ми попросили розповісти депутата обласної ради Олександра Денисовича ПАВЛУШЕНКА.
- Підходить до завершення непростий, напружений 2018 рік. Відповідно до повноважень, впродовж року працював депутатський корпус обласної ради, її постійні комісії, членом комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів є і я.
Варто сказати, що останнім часом місцеве самоврядування в Україні набуває все більш демократичних ознак, а виборці чекають від нас виважених рішень та позитивних результатів при
вирішенні будь-яких питань життєдіяльності громади.
Отож, що не день, то мене і моїх колег-депутатів районної ради Михайла Купневича, Овруцької міської – Володимира Соляра та Словечанської сільської – Тараса Содолинського, Олексія Гриба, Віктора Хоменка, Олександра Єфимова, Олександра Рудницького кличуть обов’язки до якихось важливих справ.
Та основним, звичайно, для всіх нас  є налагодження ділових стосунків з усіма депутатськими фракціями, міським, селищним та сільськими головами, керівниками установ, підприємств, спрямування роботи орга-нів місцевого самоврядування на реалізацію державної політики на місцях, забезпечення суспільно-по-літичної стабільності і розвитку територій.
Кількома словами за нашу спільну роботу  і не скажеш.  Адже тільки обласна рада приймає десятки важливих для Житомирщини і нашого району програм. В числі головних – Програма економічного і соціального розвитку району на 2018 рік, яка об’єднує зусилля всіх гілок влади для вирішення питань життєзабезпечення району і спрямовує їх дії на перспективу. Традиційно належна увага приділяється галузі охорони здоров’я. У звітному періоді прийняті кілька програм, які спрямовані на збереження здоров’я  людей, на підтримку інвалідів,  АТОвців, в тому числі і відкриття сучасного Центру вертебрології і реабілітації, який  має стати найкращим закладом такого типу в Україні.
Характерним є і прийняття освітянських програм, що стосуються прав дітей, їх відпочинку та оздоровлення.
Мені приємно, що участь у їх розробці та прийнятті брав і я.  Адже всі ми є однією командою, і я переконаний, що кожен депутат будь-якого рівня робить і буде робити все від нього залежне задля виконання свого депутатського обов’язку. Бо за кожним із нас стоять люди – наші виборці. Вони в нас повірили, і ми не маємо права не виправдати їхніх сподівань. Я особисто завжди готовий до співпраці, готовий підтримати пропозиції та починання кожного депутата.
Сподіваюся, що наші виборці бачать всі добрі справи, зроблені, наприклад, мною і моїми колегами депутатами-лісівниками нинішнього року. Немало про них писала на своїх сторінках і районна газета «Овруцький голос», про деякі знову хочу нагадати жителям Овруччини.
 Передусім почну із того, що, через вкрай скрутне фінансове становище, до мене, як депутата облради, цьогоріч понад 120 громадян звернулися за матеріальною допомогою. Уважно вивчивши їхні заяви, 126 жителям нашого краю  було видано 130 тис. грн. на допомогу. І найчастіше, як не прикро, на лікування хворих. Її, зокрема, отримали  мешканці Овруча і селища Першотравневого,  сіл Сирниця, Словечно, Ан-тоновичі, Можари,   Листвин,   Тхорин,   Кованка,  Усове,  Бігунь,   Полохачів,  Нові Велідники,   Красилівка,   Городець,   Білка,   Бокиївщина,  Гладковичі,   Хлупляни,  Верпа,   Левковичі,  Лучанки, Возничі, Мацьки,   Оленичі, Прибитки,   Велика Фосня,Червонка, Піщаниця,   Левковичі,   Слобода-Шоломківська,  Селезівка та багатьох інших.
Продуктові набори та грошові винагороди отримали від нашої депутської команди й учасники АТО  і їхні вдови, ветерани  Другої Світової війни та воїни-афганці.  Лише сім’ям загиблих в АТО надано допомоги на  441 тис. грн.
Надається й допомога багатодітним родинам, одиноким пенсіонерам, зокрема, в плані забезпечення дровами.
Багато уваги у своїй депутатській діяльності також приділяю освітнім закладам, створенню належних умов для виховання і навчання підростаючого  покоління. Відтак, за мого сприяння були виділені кошти на будівництво дитячих майданчиків  у селах Листвин і Нові Велідники,   Красилівка і Лучанки,   Верпа і  Можари, Хлупляни і Словечно,  Антоновичі та Оленичі, а на ремонти і придбання матеріалів для Тхоринського і Словечанського дошкільних навчальних закладів спрямовано 21 тис. гривень.  
По 30,0 тис. грн. для придбання металопластикових вікон отримали,  завдяки моїй ініціативі, Листвинська  і Лучанківська ЗОШ, а Можарівська  школа – аж 45,0 тис. грн.  
Допоміг я і в поповненні оргтехнікою Кирданівській, Гладковицькій і Бігунській школам. При цьому перша із них ще отримала від депутата й постільну білизну.
20  тис. грн.  отримали для матеріального забезпечення нової української школи 1-их класів Красилівська, Прибитківська і Нововелідницька ЗОШ.
 Ніщо так ціниться у житті, як здоров’я. Отож, аби наші земляки завжди могли отримати кваліфіковану медичну допомогу і у впорядкованих приміщеннях, прагну всіляко сприяти цьому закладам медицини на селі.  І це не просто слова. Так, з початку року на придбання медичного обладнання, металопластикових вікон, оргтехніки і поточного ремонту в них у Лучанках, Оленичах, Стугівщині, Дубовому Гаї, Левковичах,  Тхорині, Першотравневому, Листвині, Кирданах, Покалеві, Антоновичах, Можарах, Верпі, Піщаниці та поліклініки у Словечному за мого сприяння виділено з бюджету області понад 320 тис. гривень.  
Протягом року, в міру можливостей, допомагав і закладам культури – близько 90 тис. гривень, постійно працював над створенням все нових рекреаційних пунктів (місць відпочинку для людей).  Вони збудовані  біля Бігуня  (Раків ліс та Кринецьке),  Можарів (Криничка Іоанна Богослова , Чагалаївка,  Листвина (Ву-лик),  біля   сіл Сорокопень та  Красилівка, Левковичі  і Покалів, Хлупляни  і Кованка.  А скільки ще  облаштовано пожежних водойм і для напування громадської худоби,  впорядковано доріг і місточків. 
За сприяння голови облдержадміністрації Гундича І. П., за рахунок співфінансування Словесанської ОТГ, виділено  за рахунок фонду регіонального  розвитку близько 4 мільйонів грн. на ремонт Словечанського будинку культури і майже 10 мільйонів для капітального ремонту даху, заміни вікон утеплення фасаду Словечанській школі.  
Постійну  депутатську допомогу мали в поточному ремонті і церкви Словечного, Піщаниці, Дівошина, Листвина і Велідник, Городницький та Овруцький монастирі.
Допомогав я, як депутат обласної ради, громадам багатьох населених пунктів і  в організації різних свят та заходів. А ще, за сприяння місцевого вчителя-краєзнавця Олексія Горбачевського   надруковано  дві книжки - «Словечанський район в роки Другої Світової війни» та «Історія Словечанського краю».  
Активними моїми помічниками у вирішенні багатьох нагальних проблем територіальних громад були  місцеві депутати,  міський, сільський і селищний голови. Варто  сказати, що в нашому районі керівники громад – не лише поважні, шановані, але й віддані справі, відповідальні, мудрі люди. Більшість з них не чекають вказівок від керівників влади вищого рівня, а успішно працюють над вирішенням актуальних питань життєдіяльності підпорядкованих територій.