Завантаження новин...

Сміття в лісі не росте! Чи не так???

Щороку лісівники  Житомирського лісгоспу вивозять з лісу тонни сміття. Особливо гостро постає питання засмічення лісових масивів весняно-літньої пори, адже з настанням погожих днів громадяни виявляють бажання відпочити саме в лісі. 
Щоб прибрати лісові масиви, рекреаційні ділянки від непотребу, котрий залишають після себе відпочивальники та просто систематично вивозять  мешканці ближніх населених пунктів, лісова охорона регулярно організовує суботники по очищенню лісових масивів. Найбільше страждають від засмічення ліси поблизу міст та сіл, а також ті, котрі мають велике рекреаційне навантаження. Варто відмітити, що лише незначна частина відвідувачів лісу мають свідоме ставлення до культурного відпочинку на природі. Переважна ж більшість навіть попри те, що регулярно відвідує одні і ті ж місця, залишають після себе не лише порожні пляшки, поліетиленові пакети та бляшанки, а ще й зламані столи та лавки. Одним із доказів хамської поведінки відвідувачів лісу – є нещодавно понівечений рекреаційний куточок на території Богунського лісництва, який лишень восени був облаштований лісовою охороною лісництва.
Вийти на європейський рівень поведінки в наших громадян аж ніяк не виходить. Проте, чому ж так? Всі ми задивляємося на рівень екологічної культури інших країн, а в своїй країні живемо в повному смітнику. Нас, людей, природа завжди рада бачити в своєму домі, та й віддячує нам своїми дарами – грибами, ягодами, лікарськими рослинами та врешті просто цілковитим відпочинком від буденної метушні. 
Ми – лісівники в котре закликаємо населення до бережного ставлення до природи, культурного відпочинку в лісі, а головне любити природу. ЛІС – наша історія, сьогодення та майбутнє! І лише від нашого ставлення залежить чи будуть наші нащадки дихати чистим повітрям. Будь ласка, не залишайте сміття в лісі! Не вивозьте та не викидайте  побутові відходи у лісі! Ліс – не смітник! А ваша поведінка буде вкладом у добру справу та прикладом реальної любові до природи, рідного краю!
Ірина Шевчук, ДП «Житомирський лісгосп»