Завантаження новин...

Смаколики для диких тварин

Зимова пора для диких звірів складний період в їх житті. Морозна погода та високий сніговий покрив практично позбавляють тварин самостійно добувати собі харчі. Саме за таких погодних умов звірі особливо потребують допомоги людини. Тож, лісівники та працівники єгерської служби допомагають диким тваринам впоратися із зимовими випробуваннями та рятують їх від голодної пори. Щоб було чим підгодовувати звірів протягом зими лісівники заготовляють кормові запаси заздалегідь.

 

Зимова підгодівля організовується в місцях постійного перебування лісових мешканців на спеціально створених підгодівельних майданчиках, де  розвішуються кормові віники, у годівницях викладається сіно, розсипається кукурудзу та  зернові відходи. Підгодівельні майданчики охоче відвідуються тваринами адже там вони завжди  знаходять улюблені корми.

 

Для підтримки мінерально-соляного балансу найчастіше застосовують мінеральну підгодівлю – солонці з кухонною сіллю. Солонці є давно освоєною та найбільш доступною підгодівлею тварин, яка добре впливає на організм парнокопитних та хутрових звірів зміцнює і підсилює захисні властивості проти захворювань.

 

Та все ж найголовніше, щоб ця поміч диким звірям не обернулася «ведмежою послугою» адже ми, лісівники, в першу чергу маємо розрахувати необхідну кількість кормів щоб підгодувати диких тварин в зимову пору, а не приручити. Адже підживлення не повинно замінити природну кормову базу і перешкоджати природним інстинктам.