Завантаження новин...

Словечанські лісівники підгодовують лісових мешканців

Якщо хтось думає, що диким тваринам не страшна  зима – то він помиляється. Адже в холодний період харчів тваринам потрібно значно більше, а добувати їх вкрай нелегко, важко навіть пересуватися, якщо сніговий покрив значний.
Тому на підгодівельні майданчики для лісових мешканців єгерські служби державних лісогосподарських підприємств викладають різноманітні смаколики: кукурудзу для кабанів,  віники із гіллячок для кіз та оленів, зерносуміш – усім бажаючим. Коли ж нема снігу – можна відвідати кормові поля, які спеціально для звірини засіяли лісівники зерновими культурами.
«Лише за перший тиждень  січня цього року єгері Словечанського лісгоспу  виклали в «лісові їдальні»  200 кілограмів зерна, понад  100 кг сіна, 50 кормових пучків  та близько 50 кг солі, - розповідає головний лісничий цього підприємства Тарас Содолинський. – Сіль обов’язково має бути в раціоні  тварин. Без неї  - неминучі хвороби як у дорослих особин, так і в потомства.»
Не забувають лісівники і про те, що диким козам, оленям на ночівлю вкрай важливо лягати на землю. Якщо ж до землі через сніг дістатися не вдається – це призводить до хвороб та загибелі цих тварин. Тому в періоди значних снігопадів біля підгодівельних майданчиків єгері розчищають місця для ночівлі цим тваринам, щоб ті не дістали запалення легенів.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ