Завантаження новин...

Штрафи за браконьєрство збільшено в 4 рази!!!

В Україні штрафи за браконьєрство збільшили у чотири рази
 
В Україні у чотири рази збільшили суму відшкодування збитків за браконьєрство.
Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.
Штраф за незаконне добування або знищення лося збільшено з 20 до 80 тисяч грн, оленя європейського –  з 15 до до 60 тисяч грн, оленя плямистого – до 50 тисяч грн, лані – з 10 до 40 тисяч грн, козулі та муфлона – до 32 тисяч грн.
Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тисяч грн (було 2600 грн); зайця-русака – 8 тисяч грн (було 500 грн); бабака, куницю – 6 тис. грн (було 1500 грн); лебедя – 4 тисячі грн (було 1 тис. грн); галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тисячі грн (було 500 грн).
Окрім того, збільшено у 5-10 разів штраф за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин.
Розрахунок вартості штрафу пояснили тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.
Як відзначили в Держлісагентстві, підвищення суми відшкодування збитків пов'язано з тим, що браконьєр повинен заплатити не тільки штраф, але і компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачеві мисливських угідь в відтворення знищених браконьєром тварин.
Нові збільшені такси почнуть діяти з дня опублікування наказу в Офіційному віснику Мін’юста, яке заплановане на 25 липня 2017 року.
Зазначимо, що крім відшкодування збитків за браконьєрство передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.