Завантаження новин...

Щоб не сталося біди

У лісах Державного підприємства «Радомишльське лісомисливське господарств» зберігається складна пожежонебезпечна ситуація, викликана тривалими засушливими погодними умовами. Цей період надзвичайно складний та відповідальний для лісівників сезон часто-густо ускладняються недбальством  місцевих мешканців, які цієї пори традиційно вдаються до спалювання сухої трави, листя, очеретів.

Такі безвідповідальні дії завдають величезної шкоди довкіллю,  створюють небезпеку для садиб та помешкань громадян. Водночас лісівників надзвичайно турбує те, що стихійні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж. Адже за вітряної погоди вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, господарських угідь до лісових насаджень, і тоді, здавалося б, невинне багаття може перетворитися у справжнє стихійне лихо, поширюючись на великі території.

Працівники лісгоспу ведуть щодо цього профілактику технічну та роз’яснювальну роботу, оновлюють і встановлюють наочність на території лісового фонду.  При  цьому звертається увага громадян і на запобігання пожежам,і на недопущення утворення в лісових угіддях стихійних смітників, даються відповідні настанови мисливцям, що полюють  у лісі.

Так як не прикро, агітаційні стенди теж стають об’єктами  наруги для зловмисників. Днями невідомі особи навмисно потрощили стенди наочної агітації вздовж автодороги Кочерів -  Малин. Бере від того сум за наше місто і його людей, що творять цей безлад. Кому могли заважати звичайні агітки? Зазначу, що до всього йдеться й про матеріальні збитки, підприємству їх завдано на 7300 грн.
Звідки беруться такі зухвальство  негатив та жорстокість? І чи не краще використати накопичену енергію на добрі справи, як, скажімо, впорядкування довкілля та населених пунктів, ліквідації тих же стихійних смітників, благоустрою місць громадського відпочинку.

Давайте , врешті, будемо цінувати й шанувати одне одного та працю кожного. І не забуваймо про небезпеку, до якої можуть призвести байдужість та недбальство.