Завантаження новин...

Що робити, якщо ви заблукали у лісі?

Жінка пішла до лісу і заблукала: подробиці і як діяти в такій ситуації

Минулого тижня лісівники Городницького лісгоспу разом із правоохоронцями знайшли 60-річну жінку, яка заблукала у лісі. Вона пішла по ягоди і два дні не могла знайти дорогу додому.

"З настанням пори збирання ягід чи грибів збільшується кількість людей, які губляться в лісі, і лісівникам дуже тяжко швидко знайти їх, – розповідає головний лісничий ДП "Городницький лісгосп" Сергій Мацюк. – Минулого тижня ми разом з правоохоронцями розшукали 60-літню жінку, яка в лісі провела два дні. Звертаюся до усіх жителів району: якщо ви не знаєте ліс – не йдіть далеко. А якщо вже так сталось, що ви заблукали, запам’ятайте поради, які допоможуть вам вийти на знайомі стежки або швидко вас знайти".
Що робити, якщо ви заблукали у лісі: поради лісівників
До лісу ходить багато людей: грибники, мисливці або просто любителі природи. Часто, захопившись краєвидами чи збиранням лісових дарів, люди заходять далеко. Ніхто не захищений від нещасного випадку. Заблукати може навіть досвідчена людина. Тому потрібно запам’ятати декілька простих правил.
Під час збирання ягід і грибів не відходьте далеко від центральних доріг. Уникайте болотистих місцевостей. Якщо ви загубилися, орієнтуйтеся за квартальними стовпчиками.

"Вони зелено-білого кольору і підписані цифрами. Нумерація їх іде з північного заходу на південний схід. А також є ділянкові стовпи, на яких підписують лісові культури і вид рубки", – розповідає Сергій Мацюк.

Заблукавши, зателефонуйте до рятувальників за номером 112 навіть без sim-карти, якщо це територія не вашого оператора зв'язку. Головне, щоб ви могли пояснити, де перебуваєте.
Якщо у вас немає компаса чи годинника, щоб зорієнтуватися у сторонах світу, тоді запам’ятайте: мох і лишайники виростають частіше на північному боці каменів і стовбурів дерев. Кора дерев чистіша, світліша й еластичніша з південного боку, темніша й грубша – з північного.
Зупиніться і спокійно огляньте все, що бачите навколо себе. Вслухайтеся у звуки лісу. Гавкіт собак (чути на відстані 2-3 км), голоси людей, звуки техніки, що працює, або залізниці (поїзд чути на відстані до 10 км) – усе це може підказати напрямок руху.
Можна стукати час від часу по дереву палицею, ці звуки можна почути на великій відстані.

"Але найліпше, на мою думку, якщо не знаєш місцевості – то не ходи там", – насамкінець зауважує Сергій Мацюк.