Завантаження новин...

Рубки догляду за лісом – важливий лісогосподарський захід у вирощуванні високопродуктивних деревостанів

Вирощування лісу – це досить кропіткий та трудомісткий процес, який вимагає десятиліття часу та не прощає помилок .Для того, щоб висаджений молодий ліс через декілька десятків років перетворився у здоровий деревостан, який матиме незмінений породний склад, відповідну для даних рослинних умов продуктивність та високу якість стовбурної деревини, лісівникам необхідно проводити ряд заходів, які полягають у догляді за висадженими лісовими культурами.
Рубки догляду за лісом є основним лісівничим заходом, що спрямований на вирощування високопродуктивних і якісних лісових насаджень. Вони проводяться шляхом періодичного вирубування дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне.
Рубки догляду можуть бути таких видів: освітлення, прочищення, проріджування, прохідні рубки. Рубки освітлення формують деревостани бажаного складу та густоти, забезпечують таку участь головної породи в деревостані, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створюваного деревостану. Рубки прочищення забезпечують склад і рівномірне розміщення дерев головної породи на площі, формують оптимальну структуру майбутнього деревостану, регулюють кількісне співвідношення окремих порід. Рубки проріджування створюють умови для формування стовбура і крони кращих дерев (головна увага приділяється якості і структурі деревостану, формується другий ярус у складних деревостанах). Прохідні рубки призначені для збільшення приросту кращих дерев, підвищення товарності деревостанів та скорочення строків вирощування технічно стиглої деревини, поліпшення складу, структури та підвищення стійкості деревостану.
Під час проведення рубок догляду може бути застосована різна інтенсивність зріджування деревостану. А також, залежно від стану насадження, окремі види рубок можуть періодично повторюватись.
Рекомендуються такі строки повторюваності рубок догляду: для освітлення і прочищення – 3-5 років, проріджування – 5-10 років та прохідних рубок – 10-15 років.
Цьогоріч по підприємстві будуть проведені наступні рубки догляду: освітлення – 98га, прочищення 79га, проріджування 68га та прохідні рубки 118га.