Завантаження новин...

Результати роботи ДП „Словечанський лісгосп“ за 2019 рік

За 2019 рік виконано лісогосподарські роботи:
створено лісові культури на площі 349 га;
заготовлено лісового насіння – 6211 кг;
доповнено лісових культур на площі 414 га;
проведено догляд за лісовими культурами на площі 1206 га;
підготовлено ґрунт під лісові культури 2019 року – 390 га;
створено мінералізованих смуг протяжністю 117 км;
проведено догляд за мінералізованими смугами – 2094 км.
В цілому на ведення лісового господарства лісгоспом спрямовано 35,3 млн. грн власних коштів.
За 12 місяців 2019 року лісгоспом реалізовано продукції на 162 млн. грн (майже на 10 млн. грн менше від рівня відповідного періоду попереднього року). Це результат заборони експорту необробленої деревини, що в подальшому призвело до обвалу цін на лісопродукцію через відсутність на внутрішньому ринку здорового конкурентного середовища. В т. ч. на експорт відвантажено продукції переробки лише на 27 млн. грн. Якщо в попередні роки лісгосп отримував до 50% виручки від реалізації за рахунок надходження валюти від експорту, то у 2019 році доля експорту в реалізації знизилась до 17%.
Заготовлено ліквідної деревини від усіх видів рубок 198,2 тис. м3, що на 18 тис. м3 менше попереднього року, оскільки в результаті проведення санітарних заходів боротьби із шкідниками знизились темпи всихання соснових насаджень.
Вивезено деревини на нижній та проміжні склади 201 тис. м3.
Виконання виробничих завдань забезпечено 439 штатними працівниками.
За 12 місяців 2019 року лісгоспом вироблено продукції переробки деревини на 31 млн. грн. У власних цехах перероблено 33,6 тис. м3 низькотоварної деревини (+5,9 тис. м3 до минулого року), що складає 17% до загального обсягу заготовленої ліквідної деревини. У грошовому виразі доля реалізованої продукції переробки склала 18% від загальної реалізації продукції лісгоспу.
За рахунок ефективного ведення господарської діяльності за рік отримано прибутку в сумі 0,9 млн. грн. При цьому рентабельність діяльності підприємства складає 0,5%.
Підприємством сплачено 59,2 млн. грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску (до рівня попереднього року платежі зросли на 7,0 млн. грн).
Через погіршення фінансового стану у звязку із падінням цін на ринку деревини, зниженням дохідності підприємства та зростанням податкового навантаження, для недопущення збиткової діяльності лісгоспу було вжито ряд заходів для збалансування доходів та видатків виробництва. Так у 2019 році було мінімізовано матеріальні витрати за рахунок зменшення витрат на запчастини та допоміжні матеріали. За 2019 рік колективу в середньому за місяць нараховувалось 3,8 млн. грн заробітної плати. При цьому середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника знизилась на 1228 грн.
Через обмеженість фінансових ресурсів на капітальні інвестиції у розвиток виробничої сфери лісгоспом за рік спрямовано лише 641 тис. грн, що складає 11% від рівня попереднього року.
Слід зауважити, що через ряд несприятливих для розвитку підприємства факторів для колективу лісгоспу 2019 рік був мабуть одним із найскладніших за останнє десятиліття. Однак, колектив підприємства працював ритмічно, ефективність фінансово-господарської діяльності лісгоспу оцінено на задовільному рівні.