Завантаження новин...

Результати роботи ДП „Словечанський лісгосп“ за 2 місяці 2019 року

За 2 місяці 2019 року лісгоспом реалізовано продукції на 25,3 млн. грн. (на 60 тис. грн. більше від рівня відповідного періоду попереднього року). В т. ч. на експорт відвантажено продукції переробки та дров’яної деревини на суму 4,8 млн. грн. (зменшення на 6,3 млн. грн.).
Заготовлено ліквідної деревини від усіх видів рубок 35,9 тис. м3. В тому числі на рубках формування і оздоровлення лісів заготовлено 21,4 тис. м3.
Вивезено деревини на нижній та проміжні склади 36,9 тис. м3 (на 4,5 тис. м3 більше ніж у відповідному періоді минулого року).
Середньооблікова чисельність штатних працівників складає 456 чол.
За 2 місяці загальний фонд оплати праці по підприємству склав 7,7 млн. грн. (в середньому за місяць нараховувалось 3,9 млн. грн.). При цьому середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника зросла на 102% до відповідного періоду минулого року.
За 2 місяці поточного року лісгоспом вироблено продукції переробки деревини на 5,5 млн. грн. Перероблено у власних цехах 5,5 тис. м3 низькотоварної деревини (+1,3 тис. м3 до минулого року), що складає 15% до загального обсягу заготовленої ліквідної деревини. У грошовому виразі доля реалізованої продукції переробки складає 20% від загальної реалізації продукції лісгоспу. По лісгоспу показник виходу продукції переробки деревини з 1 м3 витраченої сировини складає 991 грн.
 
На сьогодні мають місце ряд дуже тривожних тенденцій, які можуть негативно вплинути на ритмічність роботи підприємства. Через різке (в 1,5 рази) зростання рентної плати за використання лісових ресурсів та підвищення мінімальної заробітної плати витрати виробництва лісгоспу в поточному році значно зростуть. Однак мораторій на експорт необробленої деревини, при відсутності достатньої кількості переробників для створення в межах України здорового конкурентного середовища на внутрішньому ринку, призводить до того, що пропозиції лісгоспів значно перевищують попит. А це, в свою чергу, створює передумови для падіння цін на ринку лісопродукції, затоварення складів готовою продукцією (в першу чергу, дров’яною деревиною для промислового виробництва). При тривалому збереженні таких тенденцій в подальшому можна очікувати погіршення фінансового стану підприємства, оскільки діяльність лісгоспу в попередні звітні періоди вже була на межі рентабельності.