Завантаження новин...

Радомишльські лісівники приборкували лісову пожежу

На місце пригоди одразу виїхало 10 осіб лісової охорони та ще троє  - з лісопожежної станції, пожежний автомобіль, трактор, з ємністю для води і мотопомпою та трактор з плугом для оборювання.

Як виявилося згодом, місцевий житель Р., нехтуючи правилами пожежної безпеки, вирішив розпалити багаття у лісі. За кілька хвилин потому вогонь став неконтрольованим.  І лише завдяки оперативному реагуванню працівників лісового господарства, вогонь не встиг розповсюдитися на велику площу. Фактично за 25 хвилин пожежу ліквідували. На площі 0,2 га вигоріла лісова підстилка та чагарники. Однак,  і це невеличке загоряння, нанесло лісовому господарству збитки в розмірі 3739,4 грн.

Винуватець порушення свою вину визнав та змушений буде сплатити суму збитків та штраф в державну казну.

Лісівники вкотре застерігають, що причинами виникнення пожеж у лісі здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву  недопалки, дитячі пустощі з вогнем.

Не варто забувати, що не слід запалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу,  у місцях із сухою травою, під кронами дерев. Це дозволено робити лише у спеціально відведених місцях.

Перед відходом з лісу вогнище повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління.

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ