Завантаження новин...

Потужна імпортна лінія з виробництва пиломатеріалів не стоїть без діла...

Зважаючи на те, що з 2017 року було передбачено на законодавчому рівні введення мораторію на експорт ділової деревини хвойних порід в ДП „Словечанський лісгосп“ ще на початку 2016 року розпочалась інтенсивна робота з мінімізації проблем із збутом ділових сортиментів сосни та можливих втрат від нарощування залишків деревини, яка не викуповуватиметься з аукціонних торгів споживачами внутрішнього ринку. Було прийнято рішення щодо нарощування виробничих потужностей з метою збільшення обсягів переробки деревини у власних цехах. Так у ІІ півріччі минулого року запрацювала потужна імпортна лінія з виробництва пиломатеріалів, на які є стійкий попит та відносно висока цінова пропозиція на зовнішніх ринках.
 
За результатами аукціонних торгів, які проводились у І півріччі поточного року споживачами внутрішнього ринку викуповується не вся виставлена для реалізації деревина. Тому у 2017 році продовжується робота із переобладнання та модернізації цехів переробки. У ІІ півріччі планується завершити монтаж та запустити на повну потужність ще одну лінію з виробництва пиломатеріалів та монтаж і введення в експлуатацію додатково двох сучасних імпортних сушильних камер загальною ємністю 150 м3.
 
Переорієнтування виробництва дає свої результати. Так вже за 6 місяців поточного року збільшено виробництво продукції переробки деревини до 17,2 млн. грн. (забезпечено зростання на 7,4 млн. грн. у порівнянні з відповідним періодом минулого року). Якщо в минулому році за І півріччя було перероблено у власних цехах 7,6 тис. м3 деревини, та в поточному році за цей же період на переробку використано 12,8 тис. м3 лісопродукції. Відповідно виробництво пиломатеріалів збільшено із 2,3 тис. м3 до 4,5 тис. м3. За підсумками роботи І півріччя забезпечено рентабельне виробництво продукції переробки на рівні 5,4%.
 
Комплекс проведених заходів забезпечив ефективну роботу підприємства за результатами діяльності І півріччя в цілому. Лісгоспом отримано 1974 тис. грн. чистого прибутку. Сплачено до бюджетів всіх рівнів близько 20 млн. грн. податків та платежів. Своєчасно сплачується заробітна плата працівникам підприємства. За рахунок ефективного використання лісосировинних ресурсів вдалося підвищити рівень соціального захисту працюючих та збільшити фонд заробітної плати у порівнянні з минулим роком на 3 млн. грн.