Завантаження новин...

Посилено охорону хвойних насаджень у передноворічний період

 Кожен день наближає нас до Новорічних та різдвяних свят. В державному підприємстві «Зарічанське лісове господарство» з метою запобігання порушень лісового та природоохоронного законодавства щодо незаконного вирубання та пошкодження шпилькових порід у передноворічний період, розроблений та погоджений в обласній державній адміністрації план заходів щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від самовільних рубок.
     Створені мобільні групи із числа працівників державної лісової охорони для проведення систематичних рейдів разом з працівниками управління поліції.
     За самовільно зрубані ялинки, винні понесуть відповідальність згідно з чинним законодавством – штраф за незаконну рубку хвойних дерев у сумі від 85 – 170 грн,а посадові особи –від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн.) та збитки, які розраховуються згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року №665. За пошкодження хвойних дерев до припинення росту віком до 41 року в грудні-січні розмір шкоди збільшується у 3 рази, а саме діаметр до 10 см -453,98 грн.; 10,1-14 см -799,87 грн.; 14,1-18 см – 2053,71 грн.  
     За давнім звичаєм Новий рік слід зустрічати з ялинкою – символом вічності та довголіття. Лісова красуня в кожну оселю разом зі свіжим духмяним ароматом приносить ще й святкову урочистість. Так от, щоб не зіпсувати собі свято, придбайте ялинку в легальних торговельних пунктах і хай щастить вам у Новому 2018 році!