Завантаження новин...

Посадка

Весна для працівників лісового господарства відповідальний і насичений період. Адже, окрім охорони лісу, проведення повсякденних лісогосподарських заходів, активізується дуже важливий напрямок діяльності - посадка лісових культур. Дати нове життя лісові – створити нові насадження – основне споконвічне завдання працівника лісової галузі.
    Завдяки теплій ранній весні цьогорічна весняна лісокультурна кампанія розпочалася раніше. Ще восени минулого року лісівники провели підготовку ґрунту під посадку лісових культур.
Для весняного лісовідновлення у 2020-му році на кожен суцільний зруб складаються: детальний проект лісових культур, де вказано лісництво, квартал, виділ, площу, головну породу, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, кількість запланованого садивного матеріалу, а також схема змішування культур задля підвищення стійкості насаджень до несприятливих умов, шкідників та катаклізмів. Головною метою лісовідновлення є збереження і відновлення корінних деревостанів регіону.
Лісовідновлення – це тривалий і клопіткий процес, який включає збір лісового насіння, часто у важкодоступних місцях, висушування у спеціально підготовлених приміщеннях (сушилках), з дотриманням температурного та світлового режиму. Щодо хвойних порід  то переробка шишок відбувається у спеціальних барабанах, де проходить процес вивільнення насінин шляхом рівномірного перемішування під впливом температури. Кінцевий етап обробки насіння – очищення лісового насіння від смоли, лусочок, хвої та часткове обезкрилення шляхом просівання через сита різного діаметру.
З добутого насіння формується партія, з якої відбирається середній зразок, який відправляють на дослідження до лісонасіннєвої лабораторії, для визначення посівних властивостей. На кожну партію видається посвідчення про кондиційність насіння, після чого його висівають у розсадниках.
Після сходження за сіянцями ведуть догляди шляхом прополювання, розпушування та зрошування ґрунту. Через рік посадковий матеріал готовий для висадки у природні умови на лісовідновлювальній площі. Після такого тривалого підготовчого процесу організовується весняна та осіння посадки майбутнього лісу.
У ДП «Словечанський лісгосп» цьогоріч здійснять лісовідновлення на площі 320га,  основних лісосоутворюючих порід, а також провести доповнення лісових насаджень на площі-250 га. Для цього працівниками лісової охорони лісгоспу було вирощено 3 млн. стандартних сіянців.