Завантаження новин...

Понад півмільйона сіянців дуба висадять цьогоріч в Бердичівському лісгоспі

Як вберегти ліс, аби нащадки отримали його в належному стані – цим питанням неабияк переймаються спеціалісти Бердичівського  лісгоспу. Адже останніми роками серйозну стурбованість викликає ситуація із захворюваністю основних лісоутворюючих порід: спочатку почав випадати дуб та ясен, з 2012 року під загрозою всихання опинилися ялинові насадження, далі стрімко гине сосна.
Тож наразі в підприємстві активно триває робота в пошуках нових цінних, гарно приживлюваних порід.  Впродовж кількох останніх років у лісах цього лісгоспу з’явилися  насадження модрини європейської - культури, яка має сьогодні гарну приживлюваність, прекрасний приріст, а головне - стійка і витривала. 
На території лісгоспу є заказник місцевого значення «Бучина», в якому на площі 2 га 1965 року було закладено експериментальну плантацію бука європейського, і на стільки ж гектарів доповнено 2013 року.  І як показали роки - бук виправдовує  сподівання і комфортно почувається в наших умовах.
На дослідних ділянках вивчається приживлюваність й інших порід: дугласії, чотирьох видів горіха: звичного нам грецького,  горіха зімбольда, манджурського і чорного. Експерементують із ялицею, найближчим часом планують виростити сіянці псевдотсуги. Це дерево родини соснових, яке на батьківщині в Північній Америці живе 2 тисячі років. «Поживемо – побачимо,»-  жартує головний лісничий лісгоспу Григорій Івасюк, який власне і є ініціатором введення у культури нових порід.  Утім, основний акцент, все ж таки, ставить на вирощування дуба. 
Аби отримати високопродуктивні насадження, в позаминулому році в лісгоспі заклали сімейну плантацію плюсових (тих, котрі зберігають генофонд кращих лісових насаджень)  дерев цієї породи. З них  збиратимуть елітне насіння, з якого і вирощуватимуть сіянці з покращеними генетичними властивостями.
В цьому році в лісгоспі планують висадити понад 120 гектарів дуба. Для цього використають 165 тисяч штук сіянців дуба звичайного та 354 тисячі – червоного.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського  ОУЛМГ