Завантаження новин...

Поблизу Житомира рятували лебедів

Повідомлення про те, що поблизу села Ліщина на річці Гуйва замерзають двоє лебедів, на телефон мисливствознавця державного підприємства «Житомирське лісове господарство» Олександра Шульги надійшла від секретаря тамтешньої сільської ради.
Стурбована жінка розповіла про те, що двох білих красенів, які вже стали улюбленцями місцевих мешканців, холоди фактично закували у лід.
Олександр Шульга разом з єгерем  товариства мисливців та рибалок  Житомирської районної ради Олексієм Гнідовським на порятунок пернатих виїхали відразу, як тільки отримали інформацію.
У вказаному місці неподалік заростів очерету чоловіки дійсно виявили пару лебедів. До того ж самка вже примерзла до водяного плеса, а самець плавав поблизу неї. 
Аби дістатися до птахів, рятівникам довелося одягти спеціальний гумовий костюм та з допомогою палиці з привязним металевим вантажем розбити лід на воді.
Через півгодини рятувальних робіт лебеді  попливли плесом, яке ще не скувала крига. Лишається лише сподіватися, що до кінця зими вони знайдуть безпечніше місце та  більше не потраплять в подібну пастку.
До слова, орнітологи пояснюють,  що в тому, що лебеді  вчасно не відлітають і їх застають холоди - винуваті найчастіше люди.  Як правило, останні підгодовують птахів і ті не поспішають покидати місця, де їм легко прохарчуватися. В результаті,  бажання людини допомогти пернатим насправді може обернутися бідою. Мабуть, людина не завжди має право вмішуватися в життя дикої природи.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ