Завантаження новин...

Пілотний проект "Ліс у смартфоні" вже на теренах Житомирського лісгоспу

Для ще більш прозорого ведення лісового господарства, зокрема заготівлі деревини, Державне агентство лісових ресурсів України запустило пілотний проект електронного реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок. Цей проект являє собою реєстр дозвільних документів, які дають право здійснювати лісогосподарську діяльність, пов'язану із заготівлею деревини. На сьогодні держлісфонд Житомирської області приєднався до даного проекту.

Так, сьогодні Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства провело прес-тур для журналістів Житомирщини та ознайомило з роботою проекту. Проводився захід на базі державного підприємства «Житомирське лісове господарство».

Про те, як працює онлайн-карта, як перевірити на  місцевості законність проведення тої чи іншої рубки, про що можна дізнатися з реєстру лісорубних квитків журналістам розповідав начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Валентин Венгерчук.

«Відтепер кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок»,– зазначив Валентин Венгерчук. Та наголосив, що всі рубки проводяться ПРАВОМІРНО згідно виписаного лісорубного квитка, який є основним документом, на підставі якого здійснюється спеціальне використання лісових ресурсів.

Головний лісничий Сергій Дубницький показав журналістам як працює сервіс перевірки легальності та походження деревини та виїхавши в лісові масиви Станишівського лісництва вже на ділянці на практиці перевірили роботу проекту.