Завантаження новин...

Підсумки лісокультурної кампанії

Лісівники ДП "Житомирський лісгосп" провели роботи по завершенню весняної лісокультурної кампанії 2020
Головне в лісокультурній кампанії - вкластись в короткі терміни її виконання, адже строки  весняної посадки дуже обмежені у зв’язку із погодними умовами. Усі лісництва і спеціалісти без виключення були зацікавлені провести лісокультурні роботи  чітко і злагоджено, кинувши на це всі наявні сили.
Ведення лісового господарства на підприємстві зорієнтовано на вирощування таких основних порід як дуб та сосна звичайна, для яких у лісових масивах лісгоспу є сприятливі умови для  місцезростання.
Підприємство повністю забезпечене посівним та садивним  матеріалом власної заготівлі та вирощування. Ще з минулого року лісівники подбали про лісонасіннєвий фонд: заготовили 3668 кг лісового насіння, з них: 3500 кг – жолуді дуба звичайного.
Цього року було  проведено лісовідновлення на площі 165 га,  в тому числі створення лісових культур на площі 95 га та 70 га лісокультурних площ було залишено під природне поновлення лісу. Доповнення лісопосадок минулих років створення наразі проведено на площі 202 га.
Також, для забезпечення населення ялинками в передноворічні свята лісгосп висадив ще 6 га плантацій новорічних ялинок( це більше  30 тис. штук  сіянців ялини та сосни звичайної).
Так, на завершальному етапі, 21 березня в Міжнародний день лісів, лісівниками  ДП «Житомирський лісгосп» в рамках Всеукраїнської акції « Відновлюємо ліси разом», на лісових масивах підпорядкованих лісництв, дотримуючись правил та рекомендацій щодо захисту під час карантину,  було висаджено  та доповнено лісові культури загальною площею 9 га.
За весь період лісовідновлювальних робіт було висаджено більше 700 тис. шт. стандартного садивного матеріалу основних  лісоутворюючих порід.
Але це не означає, що робота на цьому завершена, це лише початок великої та трудомісткої праці.
Слід зауважити, що ДП « Житомирський лісгосп» має садивний матеріал із закритою кореневою системою, тому роботи по доповненню лісових культур та заліснення свіжих зрубів 2020 року ще будуть продовжуватись.
 Виростити дерево, доглянути за ним, це більш клопітка та відповідальна місія, до якої лісівники нашого підприємства ставляться з високою відповідальність, адже ліс – це легені нашої  планети, і першочергове завдання лісівників дбати про нього.