Завантаження новин...

Підсумки Городницького лісгоспу по наймаштабнішій акції «Створюємо ліси разом»

«Зелена країна» у Городницькому лісгоспі: підсумки
30 листопада завершується наймасштабніша акція «Створюємо ліси разом», яку організувало Держлісагенство у межах програми "Зелена країна", ініційовану президентом України. Протягом двох місяців лісівники і всі охочі садили дерева по усій країні. Як це проходило у Городницькому лісгоспі ми писали не один раз. Сьогодні – підбиваємо підсумки.
«До акції ми поставилися ґрунтовно, – розповідає директор лісгоспу Віктор Мельник. – Виростили якісний посадковий матеріал і за цей час висадили 407,3 тисяч хвойних сіянців і 97,8 тисяч листяних на площі 51,7 га». За словами директора ДП «Городницьке лісове господарство», підготовчі роботи до осінньої лісокультурної кампанії розпочали заздалегідь: лісівники підбирали необхідні ділянки для створення нових лісів, готували проєкти лісових культур для посадки, проводили підготовку ґрунту.
До акції долучилось дуже багато активістів: це і чиновники різних рівнів, підприємці, вчителі та школярі різних навчальних закладів.
Почали акцію у Червоновольському лісництві разом з учнями Червоновольської школи. Тоді посадили сосну на трьох гектарах
Учні отримали майстер-клас з садіння лісу від досвідчених лісоводів, та потім самі взялись допомагати лісівникам в їх не легкій, але дуже важливій праці. Школярам сподобалося садити ліс. Працювали всі разом та допомагали одне одному. Якщо для досвідчених лісівників посадка лісу вже звична справа, то юні любителі природи зізнавались, що вперше опановували непросту роботу. Після посадки лісу дітям влаштовували пікнік і дарували подарунки.
Далі продовжували в інших лісництвах.
30 жовтня ДП «Городницький лісгосп» взяв участь в історичній акції «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу» у рамках глобального екологічного проєкту Greening of the Planet.
Тоді у 6 лісництвах створили лісових культур на площі 10,5 га і висадили 101,1 тисячу садивного матеріалу – сосен, дубів, беріз, модрин тощо.
Дерева висаджували працівники лісгоспу та всіх підрозділів підприємства, працівники міської ради та її структурні підрозділи, ТОВ "УКР-ДОР-СЕРВІС", депутати районної ради, голови громад, учителі й учні, лісова охорона з дружинами, дітьми та онуками.
Лісівники не лише садять ліс, а й беруть активну участь в озелененні населених пунктів. «Для нас, лісівників, такі заходи є буденністю, але ми стараємось долучати до акцій усіх працівників лісгоспу, учнів шкіл, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та всіх охочих, адже дуже важливо закріпити здобуті знання за допомогою практичних занять. Гуртом робити благородну справу краще, і такі виходи на природу запам'ятовуються надовго. Тому до створеного своїми руками лісу буде вже інше ставлення», – зазначає директор ДП «Городницький лісгосп» Віктор Мельник.
Також у рамках екологічного проєкту «Зелена країна» працівники лісгоспу провели учням початкових класів Городницької ЗОШ І-ІІІ ступенів урок знань про ліс. Під час уроку діти ознайомилися із проблемами збереження лісових насаджень, правилами поведінки у лісі. Також учнів молодших класів запросили долучитись до акції з посадки лісу та взяти участь у конкурсі дитячих малюнків «Створюємо ліси разом».
16 листопада підбили підсумки конкурсу. До участі представили багато гарних робіт. «Основна мета конкурсу – підвищити усвідомлення дітей про роль та значення лісу в житті людини та пробудити у них любов до професії лісівника. Адже кожна дитина, яка змалечку вчиться дбайливо ставитись до природи, піклуватись про неї, понесе ці знання у доросле життя та передасть нащадкам. Комісія обрала переможців. Призерів та всіх учасників нагородили подарунками. Городницькі лісівники щиро дякують усім діткам за участь у конкурсі», – розповідає інженер лісового господарства Діана Сорока.
У лісгоспі виконали план і активно готуються до акції у новому році.
«Я дякую усім, хто допоміг нам у цій непростій справі створення нових лісів. Маю надію, що наступного року ми зможемо посадити ще більше нового лісу, а учні та активісти до нас долучатимуться. Спасибі, що створили ліс разом», – насамкінець сказав Віктор Мельник.