Завантаження новин...

Підбиваємо підсумки зимового періоду: допомага лісовим мешканцям

Не всі птахи відлітали до теплих країн, значна частина їх залишається з нами в зимовий період. Від морозів, нестачі їжі дуже часто пташки гинуть.  Колектив ДП «Словечанський лісгосп»  щорічно  виготовляє нові годівниці і розвішує їх повсюди та підгодовує птахів взимку. 
Варто додати, що підгодівля птахів взимку — це не лише допомогти їм у скрутний період, а й спосіб одночасно спостерігати цікавих пернатих сусідів.  Але тут також є свої залізні правила та маленькі хитрощі. 
Найголовніша умова розміщення годівнички - до неї має бути зручно навідуватись кожного дня або у крайньому випадку через день, підсипати свіжих кормів. Пташки дуже добре запам’ятовують місця концентрації кормів і будуть перевіряти їх щодня.  
Найкращий корм для багатьох видів - несмажене насіння соняшника. Якщо робите зернову суміш для підгодівлі власноруч кількість соняшника може бути до 50 % (не більше). Інші складові - це просо, вівсяні пластівці, насіння трав. Несолоне сало на мотузочку поважають дрозди, синиці та повзики.  
Лісова охорона ДП допомагає  вижити у  зимову пору і лісовим  мешканцям. Для цього  у лісгоспі  припасли сіно, кормові віники, зерно і коренеплоди, сіль. Підгодівлю  диких  тварин  розпочали  з  осіннього  періоду, а зі  встановленням  снігового  покриву приділямо цьому особливу увагу. Адже саме  за  таких  погодних  умов  звірі  особливо  потребують  допомоги  людини.
Зимова  підгодівля  організовувалась  в  місцях  постійного  перебування  лісових  мешканців  на  спеціально  створених  підгодівельних  130 майданчиках,  які є на території кожного лісництва. Місця підгодівлі тварин, зазвичай, облаштовані якнайдалі від населених пунктів, там, де тварини почувають себе у безпеці. Щоб добратися до них, потрібно проїхати немало кілометрів. 
Такі місця  охоче  відвідуються  тваринами,  адже  там  вони  завжди  знаходять улюблені  корми.  Тут розвішуються  кормові  віники, у  годівницях  викладається сіно, висипається  зерно,  жолудь, викладається    сіль.  Для цього лісівники ДП «Словечанський лісгосп»  було заготовлено   5,6 т сіна, 10,0 т кукурудзи, 10,7 т зерна вівса, 2,5 т жолудів, 500 кг коренеплодів, 9825  кормових віників, закуплено 1250  кг солі.  
Оскільки, взимку у тварин підвищений обмін речовин і їм потрібна додаткова енергія для збереження тепла в організмі, то правильно підібраний і збалансований зимовий раціон допомагає звірам отримати необхідну кількість поживних, мінеральних і вітамінних елементів. 
Лісові мешканці полюбляють все, що знаходиться в годівницях, але найбільший ажіотаж ( і це видно по слідах) викликає кухонна сіль. І не тому, що вона така смачна, а тому, що її потребує організм тварини – вона зміцнює його, підсилює імунітет, сприяє доброму розвитку плоду у вагітних самиць.
Опікуватися лісовими  мешканцями будемо до  тієї  пори, коли  тварини  вже  власними  силами  зможуть роздобути  собі  поживу. Така  допомога  дозволить  звірям  успішно  перезимувати  та  привести  навесні  здорове  молоде  покоління.