Завантаження новин...

ПЕРЕМОГА ДП "ЖИТОМИРСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЛІСГОСП" НА КОНКУРСІ-ЗМАГАННІ ВАЛЬНИКІВ ЛІСУ

Вальник лісу - професія особлива. Ними стають лише ті, хто закохані у свою справу та не боїться складнощів. Саме такі зібралися на своїх професійних змаганнях.
Професія вальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі. Адже, як розповідають вальники, небезпека може чатувати під будь-яким деревом. Особливо небезпечно ліквідовувати наслідки буреломів, вітровалів чи інших природних явищ. За словами досвідчених лісогосподарників, пошкоджена деревина втрачає свої технічні якості, у зв’язку з чим знижується ціна та натомість підвищується рівень затрат при їх заготівлі. Втім найгірше те, що під час проведення робіт у таких ділянках виникає додаткова небезпека.
Зламані, похилені дерева валити слід згідно зі спеціальною технологією. В інакшому разі дерево може просто розколотися. А з появою вітру або за інших обставин це може призвести до трагічних наслідків …
Започатковані змагання з ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України змагання вальників лісу мають двадцятирічну історію, і кожного року рівень їх підготовки та проведення помітно зростає.
Старт до початку змагань дав піднятий на флагштоці прапор, традиційне право підняття якого закріплене за переможцями попереднього року. На старт вийшли 20 команд.
В офіційному відкритті заходу взяли участь перший заступник керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Ільїн Р.В., голова товариства лісівників Житомирської області Чайнюк М. М. та керівництво народницького району.
ХХ ювілейні обласні змагання вальників лісу цьогоріч відбулися 28 липня та тривали на території ДП “Народицький спецлісгосп” ( директор Василь Петрович Приходько). Зустріч  виявилася справжнім святковим, видовищним дійством, тому що відбувся захід на надзвичайно високому організаційному рівні. Насамперед слід зазначити те, що всі етапи конкурсу відповідали вимогам всеукраїнських змагань. Та разом з тим неабияку роль щороку під час їх проведення відіграє високий фаховий рівень самих учасників, знання й дотримання основних правил у роботі. Та попри сильний дощ лише з нетривалими перервами, від традицій цьогоріч не відійшли ні на крок. 
Усі конкурсанти мали продемонструвати свої професійні вміння на 5 етапах. На кожному з них враховувалась швидкість і точність виконання завдання, а найголовніше – техніка безпеки. Змагання включали в себе 5 етапів: монтаж нового ланцюга, розкряжування стовбура комбінованим різом, точне розкряжування, відокремлення сучків. Найвищою кількістю балів визначалася валка дерев. Судді оцінювали точність виконання усіх етапів конкурсних завдань, враховуючи швидкість їх проходження. Одночасно зверталася увага на неухильне дотримання правил техніки безпеки. Напруга не спадала до останнього моменту боротьби.
Отже, перше місце заслужено посів  учасник під номером 20 лісоруб 6 розряду Макарівського військового лісництва Олександр Костюшко  (ДП “Житомирський військовий ЛГ”). Друге та третє місця посіли  лісівники з Новоград-Волинського ( Скидан І. В. ) та Словечанського (Філоненко М. С.) лісгоспів. Переможцям було вручено премії у розмірі 2,5 тис.грн., 1,5 тис.грн. та 1 тис. грн..відповідно. А в якості подарунків – ще й цінні призи у вигляді бензопил  від постійних спонсорів – фірм “STIHL” та “Husqvarna”. За взяття 2 та 3 призових місць  учасникам було вручено знаряддя для підготовки валки лісу : колуни та спецодяг.