Завантаження новин...

Пам’ятаймо про нащадків, бережімо ліс.

Незабаром на нашу  землю прийде справжня весна, а за нею- тепло та сухі вітри і відразу стає тривожно на душі у працівників лісу,адже настає пожежонебезпечний  період.
 
Значну шкоду лісовому  господарству завдають лісові  пожежі ,наносяться величезні матеріальні і моральні збитки.На місці зелених насаджень виникають чорні пустелі,на місці яких тільки через десятки років   відновиться лісове середовище.
 
Під час весняно- літнього періоду жарке сонце висушує траву,тому найменший вогник недбало кинутого недопалка може стати причиною пожежі.
 
В період пожежонебезпечного періоду громадяни відпочиваючи в лісі, розпалюють  багаття, залишають його без нагляду  і така безпечність нерідко закінчується лихом.
 
У нашій  місцевості,яка внаслідок аварії на ЧАЕС забруднена радіоактивним пилом, після лісових пожеж,крім інших бід, відбувається ще й так зване вторинне забруднення.  Адже при горінні лісу та рослинності радіонукліди з димом переносяться на значні відстані. Тому  всім потрібно  пам’ятати, що слід дуже уважно,обережно і пильно поводити себе в лісах,аби не допускати лісових пожеж.
 
ЛЮДИ! Будьте обережні в поводженні з вогнем у лісі.Розпалюючи вогонь,додержуйтеся вимог «Правил пожежної безпеки в лісах»,зрихліть землю навколо багаття,а залишаючи місце  відпочинку,залийте вогнище водою.
Якщо ви помітили пожежу,негайно про це повідомте лісгосп по телефону 5-13-77 черговому або місцеву  пожежну  охорону   по телефону 5-11-01 с.Словечно,101 м.Овруч   та приступіть до її гасіння підручними засобами.
Треба пам’ятати й таке: випалювання сухої  природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього  природного   середовища або з порушенням  умов  такого дозволу тягнуть за  собою накладання   штрафу згідно статті 77 «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» на громадян у розмірі  від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів,а на посадових осіб  -  від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Ми живемо в  тому регіоні  Полісся, де   всюди нас оточує ліс. Ліс завжди давав захист і притулок як в минулі часи так і зараз.В останні роки він став суттєвою складовою  нашого сімейного бюджету- це гриби,ягоди,мед,лікарська сировина та  інше. Ліс позитивно впливає на погоду і клімат.
Якою ми залишимо після себе природу для майбутніх поколінь – залежить від кожного з нас.
Тож,давайте разом  збережемо природу і нам дякуватимуть наші нащадки.